birgün

14° AZ BULUTLU

GÜNCEL 04.04.2020 21:05

Ekrem İmamoğlu duyurdu: Metro seferleri 21.00'e kadar yapılacak

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 6 Nisan Pazartesi gününden itibaren metro seferlerinin sadece saat 21.00'e kadar yapılacağını açıkladı

Ekrem İmamoğlu duyurdu: Metro seferleri 21.00'e kadar yapılacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), koronavirüs tedbirlerine bir yenisini daha ekledi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun verdiği bilgilere göre, 6 Nisan tarihi itibariyle metro seferleri sadece 21.00 saatlerine kadar yapılacak.

İmamoğlu ayrıca Moda, İstiklal Caddesi tramvayları ile Kabataş-Taksim Finüküler hattı seferlerinin durdurulacağını açıkladı.

İmamoğlu'nun Twitter'dan yaptığı açıklama şöyle:

"6 Nisan Pazartesi'den itibaren; Metro seferleri sadece 21.00’e kadar yapılacaktır. Moda, İstiklal Caddesi tramvayları ile Kabataş-Taksim Finüküler hattı seferleri durdurulacaktır. Metro istasyonlarında acil aydınlatma sistemine geçilecektir Değerli İstanbullulara duyurulur."

İmamoğlu bir başka paylaşımında, toplu taşıma araçlarında bugün 100 bin maske dağıttıklarını açıkladı. İmamoğlu, şunları söyledi:

"Metro, metrobüs, vapur ve otobüs gibi toplu taşıma araçlarında ve kalabalık ortamlarda maske kullanmak artık zorunlu bir tedbirdir, lütfen bu süreçte maske kullanımını alışkanlık haline getirelim."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız