birgün

25° AZ BULUTLU

Ekrem İmamoğlu Reuters'a konuştu: Cumhurbaşkanlığına aday olacak mı?

Reuters'a konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Cumhurbaşkanlığı adaylığı gündemimde değil, odağım yalnızca belediye başkanlığı görevinde" dedi.

SİYASET 08.12.2021 19:13
Ekrem İmamoğlu Reuters'a konuştu: Cumhurbaşkanlığına aday olacak mı?
Abone Ol google-news

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, genel seçimlerde Cumhurbaşkanı adayı olmayı değerlendirip değerlendirmeyeceğine ilişkin soruya, 'adaylık konusunun gündeminde olmadığı' yanıtını verdi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Reuters'a konuştu.

İmamoğlu, genel seçimlerde Cumhurbaşkanı adayı olmayı değerlendirip değerlendirmeyeceği sorusuna adaylık konusunun gündeminde olmadığını, görevinin İstanbul'u en iyi şekilde yönetmek olduğu, adayın kim olacağına Millet İttifakı'nın karar vereceğini söyledi.

‘İLGİLENDİĞİM TEK ŞEY İSTANBUL’A HİZMET ETMEK’

"Türkiye'deki değişimin aslında yereldeki başarımızdan sonuçlanacağını bilen birisiyim. Dolayısıyla benim tek ilgilendiğim şey İstanbul'a hizmet etmek" diyen İmamoğlu, söyle devam etti:

"Şu anda Türkiye'de siyaset üstü bir atmosfer yani bilindik politik kuralların üzerinde bir anlayış (mevcut). Millet İttifakı ve onunla temas içinde olan partilerin ortaya koyacağı uzlaşma Türkiye'nin belki de önümüzdeki on yılını etkileyecek. Günü geldiğinde, en doğru kararın ittifak sürecini yöneten genel başkanlar tarafından verileceğini düşünüyorum."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol