birgün

7° AÇIK

DÜNYA 23.02.2021 22:43

Ekvador’da 3 ayrı kentte cezaevlerinde isyan çıktı: En az 50 mahkum öldürüldü

Ekvador'da 3 ayrı kente cezaevlerinde isyan çıktığı ve polis müdahalesi sonucu en az 50 mahkumun öldürüldüğü bildirildi.

Ekvador’da 3 ayrı kentte cezaevlerinde isyan çıktı: En az 50 mahkum öldürüldü

Güney Amerika ülkesi Ekvador'da 3 ayrı kentteki cezaevlerinde isyan çıktığı ve polisin müdahalesi sonucu en az 50 mahkumun öldüğü bildirildi.

AA'nın aktardığına göre, Ekvador basınında çıkan habere göre, Guayaquil, El Turi ve Cotopaxi şehirlerinde çıkan ayaklanmalarda en az 50 mahkum yaşamını yitirdi, 2 polis yaralandı.

ekvador-da-3-ayri-kentte-cezaevlerinde-isyan-cikti-en-az-50-mahkum-olduruldu-844968-1.

Yetkililer, çok sayıda güvenlik gücünün olay yerlerine intikal ettiğini ve cezaevlerinde kontrolü sağlamaya çalıştığını bildirdi.

Devlet Başkanı Lenin Moreno, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Ülkenin çeşitli hapishanelerinde suç örgütleri, eş zamanlı olarak şiddet eylemleri gerçekleştirdi. Güvenlik güçleri, Guayaquil, Cuenca ve Latacunga hapishanelerinde güvenliği yeniden sağlamak için kontrollü şekilde harekete geçti" ifadelerini kullandı.

ekvador-da-3-ayri-kentte-cezaevlerinde-isyan-cikti-en-az-50-mahkum-olduruldu-844969-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol