birgün

22° AÇIK

Ekvador'da hapishaneden kaçan mahkumlardan 200'ü yakalandı

Ekvador'da hapishaneden kaçan mahkumlardan 200'ü yakalandı. Polis şefi Geovanny Ponce, kalan 20 firari hakkında bilgi verenlere 3 bin dolara kadar ödül verileceğini söyledi.

DÜNYA 11.05.2022 10:34
Ekvador'da hapishaneden kaçan mahkumlardan 200'ü yakalandı
Abone Ol google-news

Ekvador polisi, dün bir cezaevinde çıkan isyan ve çatışmalar esnasında firar eden mahkumlardan 200'ünün yakalandığını duyurdu.

Polis şefi Geovanny Ponce, yaptığı açıklamada, "Dün toplam 220 kişi kaçtı ve şu anda 200'ünü yeniden yakaladık." ifadesini kullandı.

Ponce, kalan 20 firari hakkında bilgi verenlere 3 bin dolara kadar ödül verileceğini söyledi.

Ülkenin Santo Domingo de los Tsachilas kentindeki Bellavista hapishanesinde, dün sabah saatlerinde rakip çeteler arasında başlayan isyan ve çatışmalar sırasında 44 mahkum hayatını kaybetmiş, çok sayıda mahkum cezaevinden kaçmıştı.

Ülkede geçen yıldan bu yana rakip çeteler arasında çıkan şiddet olaylarında cezaevlerinde 400'den fazla mahkum öldü.

AA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol