birgün

21° AÇIK

DÜNYA 18.06.2020 09:49

El öperek koronavirüsün tedavi edileceğini iddia etti, 20 kişiye virüs bulaştırdı

Hindistan'da, insanların ellerini öperek koronavirüsü (Covid-19) tedavi edeceğini iddia eden bir kişi, virüsten öldü. Aslam adlı kişinin, ölmeden önce yaklaşık 20 kişiye daha koronavirüs bulaştırdığı tespit edildi

El öperek koronavirüsün tedavi edileceğini iddia etti, 20 kişiye virüs bulaştırdı

Hindistan’da koronavirüsü el öperek tedavi ettiğini iddia eden Aslam adlı kişi, Hindistan’ın Ratlam kentinde corona virüsten hayatını kaybetti. Aslam, “öpücük tedavisinin” koronavirüs hastalarında işe yaradığını iddia etmişti.

Yetkililer, Aslam’ın ölmeden önce yaklaşık 20 kişiye koronavirüs bulaştırdığını vurulayarak bu tip tedavi vadeden sahtekarların çok tehlikeli olduğunu ifade etti.

Öte yandan Hindistan'da son 24 saatte 12 bin 881 yeni Covid-19 vakası görüldü, 334 kişi hayatını kaybetti.

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, son 24 saatte 12 bin 881 kişide daha Covid-19 tespit edildiği, ülkede toplam vaka sayısının 366 bin 946'ya yükseldiği belirtildi.

Hindistan'da Covid-19 nedeniyle son 24 saatte 334 kişinin yaşamını yitirdiği, toplam ölü sayısının 12 bin 881'e çıktığı kaydedildi.

Ülkede Covid-19'dan iyileşen kişi sayısı da 7 bin 390 artışla 194 bin 325'e yükseldi.

Covid-19 verilerinin derlendiği "Worldometers" internet sitesine göre Hindistan, dünyada en fazla vaka görülen 4'üncü ülke konumunda bulunuyor.

AA-DHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol