birgün

9° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 26.01.2020 17:40

Elazığ'daki depreme doğum esnasında yakalandılar

Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depreme özel bir hastanenin doğumhanesinde yakalandılar. Personel, görevini soğukkanlılıkla yerine getirdi

Elazığ'daki depreme doğum esnasında yakalandılar

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde 6.8 büyüklüğünde meydana gelen depremde sarsıntı esnasında bir kadın sarsıntıya doğum yaparken yakalandı.

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 6.8 büyüklüğünde meydana gelen ve birçok yurttaşımızın hayatını kaybetmesine neden olan depremde bir yurttaş sarsıntıya doğum anında yakalandı.

O anlar sağlık personelleri tarafından saniye saniye kayıt altına alındı. NTV’de yer alan habere göre, Elazığ’da özel bir hastanenin doğumhanesinde deprem anında sağlık personelleri soğukkanlılıkla yeni doğan bebeğin sağlık kontrollerini gerçekleştirdi. Sağlık ekipleri, korku dolu anlara rağmen hem kendilerini hem de anneyi sakinleştirmeyi başardı.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Miray Sekkin Eser ise yaptığı açıklamada, "Doğumu gerçekleştirdiğimiz anda deprem meydana geldi. Bebeği ve anneyi bırakıp gidemezdim. Hem annenin hem ekibimizin güvenliği ve sağlığı için sakin kalıp panik oluşmasına izin vermedim" ifadelerini kullandı.Anne ve bebeğinin sağlık durumunun ise iyi olduğu belirtildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız