birgün

24° AÇIK

Elazığ Valiliği soru soran HDP'li Gergerlioğlu'nu Twitter'dan engelledi

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Twitter'dan Adalet Bakanlığı ve Elazığ Valiliği'ni etiketleyerek, "'Suçsuzum, tutuklarsanız İntihar edeceğim' diyen çocuğu tek kişilik bir hücreye niye koydunuz?" diye sordu. Bunun üzerine valiliğin kendisini engellediğini belirten Gergerlioğlu, "İktidarın nasıl bir yerde olduğunu gösterir bir örnek" dedi.

GÜNCEL 25.06.2022 15:59
Elazığ Valiliği soru soran HDP'li Gergerlioğlu'nu Twitter'dan engelledi Fotoğraf: DepoPhotos
Abone Ol google-news

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Elazığ Cezaevi'nde yaşamını yitiren Umut Bulut hakkında Elazığ Valiliği ve Adalet Bakanlığı'na sosyal medyadan soru sordu. Soru üzerine Elazığ Valiliği Twitter'dan Gergerlioğlu'nu engelledi.

Gergerlioğlu, Elazığ Valiliği ve Adalet Bakanlığı'nı Twitter'dan etiketleyerek, "17 yaşında şüpheli bir şekilde Elazığ cezaevinde ölen Umut Bulut'un ailesini ziyaret ettik, ayrıntılı konuştuk. "Suçsuzum, tutuklarsanız İntihar edeceğim" diyen çocuğu tek kişilik bir hücreye niye koydunuz? @adalet_bakanlik. @elazig_valiligi Ailesi soruyor bunları. Cevap?" diye sordu.

Bu soru üzerine valiliğin resmi Twitter hesabından Gergerlioğlu engellendi.

Gergerlioğlu yaptığı açıklamada şunları ifade etti: "Elazığ Valiliği’ne gayet güzel bir üslupla çağrıda bulunuyorum, baba ve abi de bu konuda çağrıda bulunuyorlar. Cevap olarak bizi sosyal medyadan engelliyorlar. Çok üzücü bir durum, iktidarın nasıl bir yerde olduğunu gösterir bir örnek, nasıl kendisini eleştireni yok saymaya çalıştığını, görmek istemediğini gösteren bir örnek."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol