birgün

18° AÇIK

Elif Uzun cinayetinin tanığı: 'Başıma bir şey gelirse bunları anlatırsın' dedi

Birlikte yaşadığı Elif Özde Uzun'u öldürdükten sonra cansız bedenini 3 gün boyunca yatak odasında sakladığı suçlamasıyla yargılanan tutuklu sanık Erhan Taslı'nın davasında komşu Dilek Kartal tanık olarak dinlendi. Tanık Kartal, maktul Uzun'un Taslı'nın kendisine tokat attığını söylediğini ifade ederek maktulün “Abla başıma bir şey gelirse bunları anlatırsın" dediğini söyledi.

KADIN 02.09.2020 18:25
Elif Uzun cinayetinin tanığı: 'Başıma bir şey gelirse bunları anlatırsın' dedi
Abone Ol google-news

Esenyurt'ta 13 Haziran 2019 tarihinde Elif Özde Uzun'u ellerini iple bağladıktan sonra bıçaklayarak öldürdüğü ve 3 gün boyunca kadının 7 yaşındaki kızı S.T.'nin de bulunduğu evde sakladığı suçlamasıyla yargılanan Erhan Taslı'nın davası görüldü.

Bakırköy 21. Ağır Ceza Mahkemesi'nce görülen duruşmaya tutuklu sanık Erhan Taslı, Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlanırken, taraf avukatları katıldı. Duruşmada tanık olarak dinlenen Dilek Kartal, Uzun ile sanığın komşusu olduğunu, Uzun'un Taslı ile sıkıntı yaşadığını kendisine anlattığını dile getirdi.

"ODADA KOKU VE SİNEKLER VARDI"

DHA'nın aktardığı habere göre, Uzun ile en son görüştükleri zaman yaşadıklarını anlatan tanık Kartal, “Maktul, eşinin kendisine tokat attığını söyledi. Elif bana 'Abla başıma bir şey gelirse bunları anlatırsın' dedi. Kardeşi Elif'e ulaşamayınca beni aradı, bende evine gittim. Elif'in kızı kapıyı açtı, ona 'Annen nerede' diye sordum. Kız bana 'Annem içeride uyuyor' dedi. Elimden tuttu, beni yatak odasına götürdü, kapı kilitliydi, kapıyı açtı. Elif içerideydi. 'Elif' diye seslendim. Odada koku ve sinekler vardı" dedi.

DURUŞMA ERTELENDİ

Cumhuriyet savcısı, mütalaasını hazırlamak için dosyayı talep ederken, sanığın tutukluluk halinin devam etmesini istedi. Mahkeme heyeti de mütalaasını hazırlaması için dosyanın Cumhuriyet savcısına verilmesine ve tutuklu sanığın tutukluk halinin devam etmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

İDDİANAMEDEN

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede Elif Özde Uzun'un 13 Haziran 2019 tarihinde evinde bıçaklanmış bir şekilde ölü bulunduğu belirtildi. İddianamede sanık Erhan Taslı hakkında “Eşi kasten öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırılması isteniyor.

"İSTANBUL SÖZLEŞMESİ UYGULANSIN"

Duruşmanın ardından Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu adına basın açıklaması yapan Aşkın Koç ise “Yapılabilecek şey kadınları korumayı etkin olarak uygulamak, tüm kadınları korumak için önce önlemek, eğer önlenemiyorsa kadın katillerine ceza getirilerek İstanbul Sözleşmesi uygulanarak en azından bir kadının daha kurtulması için elimizden gelen her şeyi yapabileceğimizi söylüyoruz" dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol