birgün

11° PARÇALI BULUTLU

Elon Musk, askıya alınan Twitter hesaplarını ‘affetti’

Sosyal medya platformu Twitter’ın sahibi Elon Musk, askıya alınan hesaplardan yasaları çiğnememiş veya çok fazla istenmeyen mesaj paylaşmamış olanların gelecek hafta itibarıyla açılacağını, duyurdu.

MEDYA 25.11.2022 11:11
Elon Musk, askıya alınan Twitter hesaplarını ‘affetti’
Abone Ol google-news

Elon Musk, Twitter’da askıya alınan hesaplarla ilgili yeni bir karar alındığını duyurdu. Musk, askıya alınan hesaplardan yasaları çiğnememiş veya çok fazla istenmeyen mesaj paylaşmamış olanların, gelecek haftadan itibaren açılacağını duyurdu.

Musk, çarşamba günü başlattığı bir ankette, “Twitter, yasaları çiğnememiş veya çok fazla istenmeyen mesaj paylaşmamış olmaları koşuluyla, askıya alınan hesaplara genel bir af teklif etmeli mi” diye sormuştu.

Ankete katılan toplam 3,1 milyon kişinin yüzde 72,4'ü evet cevabı verirken yüzde 27,6'sı ise hayır oyu kullanmıştı.

Konuya dair paylaşım yapan Musk açılacağını vurgulayarak "Halk konuştu. Halkın sesi, Tanrı'nın sesi. Af gelecek hafta başlıyor" yazdı.

Musk'ın devralmasının ardından Twitter, aralarında Eski ABD Başkanı Donald Trump, kongre üyesi Marjorie Taylor Greene ve rapçi Kanye West'in bulunduğu daha önce kapatılan bazı Twitter hesapları kullanıma açmıştı.

Twitter, 6 Ocak 2021'deki Kongre baskınının ardından 9 Ocak 2021'de eski ABD Başkanı Trump'ın hesabını kalıcı olarak askıya aldığını açıklamıştı.

(AA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol