birgün

18° AZ BULUTLU

EKONOMİ 23.09.2020 11:31

Elon Musk konuştu, Tesla 50 milyar dolar değer kaybetti

Tesla hisseleri, CEO Elon Musk'ın elektirkli araç fiyatlarını yaklaşık 25 bin dolar azaltacak bataryaların üretimde kullanılmasına 3 sene olduğunu açıklamasıyla 50 milyar dolar değer kaybetti.

Elon Musk konuştu, Tesla 50 milyar dolar değer kaybetti

Tesla'nın piyasa değeri, salı günü piyasa kapanışında yüzde 5,6 azalırken, işlemlerin sonra ermesinden 2 saat sonra yüzde 6,9'a denk gelen 20 milyar dolar daha düştü.

Tesla'nın kurucusu Elon Musk Kaliforniya'da düzenlediği tanıtım etkinliğinde hissedarlara yeni projelerini anlattı. Yatırımcılar, Musk'ın açıkladığı "Batarya günü"nde 10 yıl ve daha uzun süre kullanılabilecek "milyon mil" bataryası ve kullanım maliyeti düşürme ile ilgili haberler bekliyorlardı. Ancak Musk her iki konuda da bir açıklama yapmayarak daha uzun yol giden yeni batarya sistemi ve üç yıl içinde 25 bin dolardan satışa çıkarılacak elektrikli araba modelinden bahsetti.

Musk'ın açıklamaları kısa süre içinde Tesla'nın 50 milyar dolar değer kaybetmesine neden oldu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız