birgün

20° AÇIK

Elon Musk-Twitter kavgası büyüyor: Şirket CEO'suna 'dışkı' emojisi yolladı

Elon Musk'ın Twitter'ı satın alma süreci şirket yöneticileriyle sosyal medyada tartışmalarla sürüyor. Musk, sahte hesaplarla ilgili açıklama yapan Twitter CEO'suna yanıt olarak "dışkı" emojisi yolladı

DÜNYA 17.05.2022 11:01
Elon Musk-Twitter kavgası büyüyor: Şirket CEO'suna 'dışkı' emojisi yolladı
Abone Ol google-news

Twitter'ı satın almak için 44 milyar dolarlık teklif veren ABD'li milyarder Elon Musk'ın 13 Mayıs'ta "Twitter anlaşması askıya alındı" açıklamasıyla duyurduğu kriz büyüyor.

Musk, Twitter kurucularından Jack Dorsey'le "Twitter algoritması manipüle ediyor" tartışması sonrası bu kez Twitter CEO'su Parag Agrawal'ın "sahte hesaplar" ile ilgili açıklamasına "dışkı emojisi" ile yanıt verdi.

Musk'ın Twitter'da mevcut sahte hesapların dört kat daha fazla olduğunu ve bu nedenle şirketle anlaşmanın gözden geçirileceğini duyurmasının ardından Twitter CEO'su Parag Agrawal açıklama yaptı. Agrawal, Twitter hesabından "Spam hakkında konuşalım" diyerek yaptığı açıklamada her gün sayısız sahte hesapla uğraştıklarını ifade etti.

Şirketin spam hesaplarla mücadele kabiliyetinin "iyi olduğunu" savunan Agrawal, her gün yarım milyondan fazla spam hesabını askıya aldıklarını ve her hafta spam olabileceğinden şüphelenilen milyonlarca hesabı kilitlediklerini kaydetti. Spam hesapların sofistike ve yakalanması zor olduğuna işaret eden Agrawal, bununla mücadelenin "inanılmaz dinamik" olduğunu belirtti.

Musk, Twitter'daki sahte hesapların şirketin açıkladığından en az dört kat fazla olabileceğini ifade ederek şirketi satın almak için daha önce verdiği 44 milyar dolarlık tekliften daha düşük bir fiyat teklifinde bulunabileceğini söylemişti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol