birgün

22° AÇIK

“Emek evrenseldir” diyen Evrensel gazetesi 27 yaşında

Türkiye basınının önemli değerlerinden olan ve "Emek evrenseldir" sloganını benimseyen Evrensel gazetesi, 27’nci yaşını kutluyor.

MEDYA 07.06.2022 10:16
“Emek evrenseldir” diyen Evrensel gazetesi 27 yaşında
Abone Ol google-news

Türkiye'nin önemli yayın organlarından Evrensel gazetesi 27 yaşında.

7 Haziran 1995’te “İşte Türkiye gerçeği” manşetiyle yayın hayatına başlayan ve aradan geçen süre zarfında çeşitli toplatma ve kapatma kararlarıyla yüz yüze kalan, muhabirleri katledilen Evrensel, yeni yaşını Basın İlan Kurumu’nun ilan ambargosuyla karşıladı.

"Emek evrenseldir" sloganını benimseyen gazete yeni yaş gününe ilişkin mesajında, hiçbir koşulda halka gerçekleri ulaştırmaktan vazgeçmediğini vurguladı.

Evrensel Genel Yayın Yönetmeni Fatih Polat, bugünkü "Canımızı yakabilirsiniz ama kalemimizi bükemezsiniz!" başlıklı köşe yazısında şunları kaydetti:

“AKP’den önceki iktidarların yaşayarak öğrendiği bir gerçeği, yirmi yıllık tarihi boyunca artık AKP’nin de öğrenmiş olması gerekir. Canımızı yakabilirsiniz ama kalemimizi bükemezsiniz! Evrensel’i ilan ambargonuzla, ekonomik kuşatmayla boğamazsınız! Sadece yalanın perdesini yırttığımız değil, gerçeğin dünyasının hakim hale gelebildiği bir ülke ve dünya dileğiyle…”

SPACE YAYINI YAPILACAK

Evrensel gazetesi ayrıca, 27’nci doğum gününü bu akşam saat 21.00’de Fatih Polat, yazarları Ayşen Uysal ve Nuray Sancar ile TGS Genel Başkanı Gökhan Durmuş’un konuşmacı olarak katılacağı Space yayını ile kutlayacağını duyurdu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun