birgün

12° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 25.02.2021 10:49

Emek Ödülü Sevin Okyay’a

Emek Ödülü Sevin Okyay’a

4. Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali’nin Emek ve Başarı Ödülleri açıklandı.

Sinema yazarlığı kategorisi Emek Ödülü’ne, Türkiye’nin ilk kadın sinema eleştirmeni, aynı zamanda gazetemizin yazarı olan Sevin Okyay değer görüldü.

Akademi kategorisi Başarı Ödülü, East Anglia Üniversitesi’nden Prof. Eylem Atakav’ın Yönetmen Başarı Ödülü ise Oscar adaylığı bulunan “Bal Ülkesi” (Honeyland) filminin yönetmenlerinden Tamara Kotevska’nın olacak.

Kadın Yönetmenler Derneği tarafından düzenlenen ve bu yıl uluslararası boyuta taşınan festival, 1-7 Mart, 26 Nisan-5 Mayıs ve 25-30 Haziran olmak üzere üç ayrı tarihte gerçekleştirilecek. Ödüller festivalin 25-30 Haziran tarihleri arasında İzmir Seferihisar’da düzenlenecek ödül töreninde sahiplerine verilecek.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol