birgün

26° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 18.01.2020 00:28

Emekli ve memurların zamlı maaş farkları ne zaman yatacak?

2020 zamlı emekli maaşları ne zaman, hangi tarihte yatacak? Zamlı emekli ve memur maaşları ne kadar? İşte binlerce kişinin beklediği o tarihler ve alınacak olan ücret

Emekli ve memurların zamlı maaş farkları ne zaman yatacak?

2020 ile birlikte yeni yılda maaşlarını alacak olan emeklilerin ve memurların gündeminde 2020 zamlı maaşlar ne zaman yatacak sorusu yer alıyor ve büyük bir merakla araştırılmaya devam ediyor. Aralık ayında enflasyon oranlarının açıklanmasının hemen ardından SSK, Bağ-Kur ve Sandık emeklilerine 2020 yılının ilk yarısında yüzde 6.49 oranında artış yapılacağı bilgisi verilmişti.

İHA'nın haberine göre, kişilerin artış yaşayan bu ücretlerini alacakları tarih bilindiği üzere tahsis numaralarına göre belirleniyor. TÜİK tarafından açıklanan Aralık ayı rakamlarına göre Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yıllık %11,84, aylık %0,74 artmış oldu.

Peki, 2020 zamlı emekli maaşları ne zaman, hangi tarihte yatacak? Zamlı emekli ve memur maaşları ne kadar? İşte binlerce kişinin beklediği o tarihler ve alınacak olan ücret:

2020 ZAMLI MAAŞLAR NE ZAMAN YATIYOR?

Bağ-Kur emeklisi olan yurttaşlar, emekli maaşlarını tahsis numarasına göre belirlenen günlerde alıyor. Maaş günü cumartesi gününe denk gelen kişilere cuma, pazar gününe denk gelen kişilere ise ödemeler pazartesi günü yapılıyor.

2020 ZAMLI MEMUR MAAŞLARI NE ZAMAN YATACAK?

Her ayın 15`inci günü maaşlarına alan memurlar zamlı maaşlarını 15 Ocak`ta alacak.

EMEKLİ MAAŞLARINA ZAM FARKI NE ZAMAN YANSIYACAK?

Tahsis numaralarına göre emekli maaş listesi aşağıdaki gibi. Zamlı maaşlar tahsis numaranızın denk geldiği günde yatacak.

4A SSK kapsamında emekli olanların emekli aylıklarının ödeneceği tarih tahsis numarasının son rakamına göre belirleniyor. Buna göre:

>> Tahsis numarasının son rakamı 9 olanlara her ayın 17`sinde,

>> Tahsis numarasının son rakamı 7 olanlara her ayın 18`inde,

>> Tahsis numarasının son rakamı 5 olanlara her ayın 19`unda,

>> Tahsis numarasının son rakamı 3 olanlara her ayın 20`sinde,

>> Tahsis numarasının son rakamı 1 olanlara her ayın 21`inde,

>> Tahsis numarasının son rakamı 8 olanlara her ayın 22`sinde,

>> Tahsis numarasının son rakamı 6 olanlara her ayın 23`ünde,

>> Tahsis numarasının son rakamı 4 olanlara her ayın 24`ünde,

>> Tahsis numarasının son rakamı 2 olanları her ayın 25`inde,

>> Tahsis numarasının son rakamı 0 olanlara her ayın 26`sında aylıkları ve sürekli iş kazası sürekli iş göremezlik gelirleri ödeniyor.

ÖDEME GÜNLERİ LİSTESİ

>> Tahsis numarasının son rakamı 9, 7 ve 5 olanlar her ayın 25`inde,

>> Tahsis numarasının son rakamı 3,1 olanlar her ayın 26`sında Tahsis numarasının son rakamı 8, 6 ve 4 olanlar her ayın 27`sinde,

>> Tahsis numarasının son rakamı 2 ve 0 olanlar her ayın 28`inde emekli maaşlarını alırlar.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız