birgün

16° AÇIK

GÜNCEL 16.04.2021 22:55

EMEP İstanbul İl Disiplin Kurulu Üyesi Mehmet Boztepe yaşamını yitirdi

EMEP İstanbul İl Disiplin Kurulu Üyesi Mehmet Boztepe kalp krizi nedeniyle yaşamını yitirdi.

EMEP İstanbul İl Disiplin Kurulu Üyesi Mehmet Boztepe yaşamını yitirdi

Emek Partisi (EMEP) İstanbul İl Disiplin Kurulu Üyesi Mehmet Boztepe kalp krizi nedeniyle 53 yaşında hayatını kaybetti.

Boztepe'nin cenazesi, 19 Nisan saat 12.00'de Yenibosna Cemevi’nde yapılacak törenin toprağa verilecek.

EMEP'ten yapılan açıklamada, “Kuruluşundan bu yana partimizin İstanbul il disiplin kurulu üyeliği, ilçe başkanlığı ve yöneticiliği gibi çeşitli düzeylerinde görev üstlenmiş olan Boztepe, devrimci sorumluluklarını tereddütsüz yerine getirmiş ülkenin siyasi bakımdan en fırtınalı dönemlerinde de direncini yitirmemiş bir insandır” denildi.

Türkiye Devrimci Komünist Partisi (TDKP) davasında yargılanan Boztepe'nin 1994'ten 2003 yılına kadar cezaevinde kaldığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“İlk gençlik yıllarından bu yana işçi bir genç olarak sosyalizme gönül vermiş olan Mehmet Boztepe, ezilen ve sömürülenlerin sınıfsız ve sömürüsüz bir dünya kurma mücadelesinde yerini aldı. Yoldaşımız 1994-2003 yılları arasında TDKP davasından yargılandı ve on yıl cezaevinde kaldı.

Tahliyesinden sonra mücadelesine partimizin saflarında devam etti. Çalışkan, kararlı ve azimliydi. Büyük küçük demeden her işe koşan, fedakâr bir parti emekçisi, bir karıncaydı. Bizler onu mücadelemizde yaşatacağız, işçi sınıfı ve emekçilerin mücadelesi sürdüğü sürece o hep aramızda, sevenlerinin kalbinde olacak.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol