birgün

9° PARÇALI BULUTLU

Emin Öner isimli erkek, Pakistan Öner'i boğazını keserek katletti!

Mardin'de Emin Öner isimli erkek, evli olduğu Pakistan Öner'i boğazını keserek katletti. Pakistan Öner'in Emin Öner için 5 kez 'eşine yaklaşmama ve evden uzaklaştırma kararı' aldırdığı belirtildi. Jandarma tarafından gözaltına alınan Emin Öner, tutuklanarak cezaevine gönderilirken taziye evinde toplanan kadınlar yürüyüş yaparak cinayeti protesto etti.

KADIN 20.09.2022 13:56
Emin Öner isimli erkek, Pakistan Öner'i boğazını keserek katletti!
Abone Ol google-news

Mardin'in Dargeçit ilçesinde Emin Öner isimli erkek, evli olduğu 2 çocuk annesi Pakistan Öner'i bıçaklayıp boğazını keserek katletti.

Pakistan Öner'in Emin Öner hakkında daha önce çeşitli nedenlerle 5 kez 'eşine yaklaşmama ve evden uzaklaştırma' kararı aldırdığı ortaya çıktı. Pakistan Öner'in Emin Öner tarafından şiddet görmeye devam etmesi sebebiyle 2 kez kadın sığınma evine yerleştiği, ardından da annesinin evine geldiği belirtildi.

Jandarma tarafından gözaltına alınan Emin Öner, tutuklanarak cezaevine gönderilirken, taziye evinde toplanan kadınlar yürüyüş yaparak cinayeti protesto etti.


Pakistan Öner için, Dargeçit ilçesinde taziye evi kuruldu. Taziye evi önünde bir araya gelen kadınlar, yürüyüş yaparak cinayeti protesto etti. Pakistan Öner’in defnedildiği Seyit Hasan Mezarlığı’na gelen kadınlar, ellerinde Öner’in fotoğrafını taşıyarak, “Kadın, Yaşam, Özgürlük”, “Kadına vurulan eller kırılsın”, “Kadına kalkan eller kırılsın” sloganları atarak kadın cinayetlerinin durdurulmasını talep etti.

'SÜREKLİ BOŞANMAYA ÇALIŞTI'

Mezarlıkta açıklama yapan Pakistan Öner'in kız kardeşi Gülistan Akiba, "Adalet yerini bulsun, başka hiçbir şey istemiyoruz. Bizim tek isteğimiz bu. Ablam çekti başkaları çekmesin. Aşırı derecede ablama eziyet etti. Elinden geldiği her kötülüğü yapmaya çalıştı. Her defasında onu tehdit etti. Her defasında onu dövdü. Ablam bazen yaşadıklarının yarısını bile bize anlatamıyordu. Sürekli şiddet görüyordu. Kaç defa boşanmaya çalıştı. İkna ederek boşanmayı iptal ediyordu. Sonra ablam da o çocukları için, sırf çocukları için hep onun dediğini yapıyordu, hiç sesini çıkartmadı. Sürekli tehdit ediyordu. 'Dışarı çıkmayacaksın, bunu yapmayacaksın, bunu çekmeyeceksin, pencereyi açmayacaksın'. Kıskançlık vardı, yani hep böyle yapıyordu. Tek isteğimiz adalet. Adalet, onun idamı. Başka hiçbir şey istemiyoruz. İdam olsun, onu idam etsinler. Bir Pakistan öldü, ikinci Pakistan olmasın. Bir Pakistan yeter bize, ikinci Pakistan çıkmasın" dedi.

'CAYDIRICI CEZALAR İSTİYORUZ'

Pakistan Öner'in erkek kardeşi Ahmet Demir de "Daimi hapis istiyoruz, yani bunun hapisten kesinlikle hiçbir şekilde çıkmaması gerekiyor. Böyle bir caninin insanlar arasında bulunması büyük bir risk teşkil ediyor. Bu tür insanlara örnek olacak, diğer bu tür durumda olan kadınlara el uzatacak, daha caydırıcı cezalar istiyoruz. Bugün bize oldu yarın ya sana ya ona ya onun kardeşine ya onun çocuğuna olacak. 5’ten fazla uzaklaştırma kararı verilmiş ve bu yine de yetmedi, iki defa kadın sığınma evine gitti. Köyden kardeşini çağırıyor motosikletle. Üç tekerlekli motosikletle kardeşi geliyor ve bunlar beraber gidiyor. Yolda, tarif edilecek bir durum değil, yani muhtemelen motor kullanırken o esnada zaten bıçaklama olmuş. Otopsi raporunda 44 bıçak darbesi diyorlar. Bundan bahsettiklerinde insan bunu nasıl kaldıracak bilmiyorum" ifadelerini kullandı.

DHA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol