birgün

21° KAPALI

BİRGÜN KİTAP 25.01.2020 14:15

Emine Çal’ın son kitabı 'Kırık Değirmen Sokağı' okurla buluştu

Gazeteci –Yazar Emine Çal’ın dördüncü kitabı, “Kırık Değirmen Sokağı” okurla buluştu. Kanguru Yayınları’ndan çıkan kitabın dağıtımı geçtiğimiz hafta yapıldı

Emine Çal’ın son kitabı 'Kırık Değirmen Sokağı' okurla buluştu

BirGün / Ankara

Gazeteci –Yazar Emine Çal’ın Kırık Değirmen Sokağı isimli yeni kitabında hikaye, önemli bir kurumda üst düzey yönetici olan Esma’nın çocukluğunun ve ilk gençlik yıllarının geçtiği, iki farklı hayat arasında gidip geldiği “Kırık Değirmen Sokağı’nı evlerini ziyaretiyle başlıyor.

Romanda, gelenekle modernitenin çarpıştığı , her birinin içlerinde yaşattığı hayal ve umutlarıyla yeni yaşamlarına tutunmaya çalıştığı Esma ve ailesi; sevgisiz geçen çocukluğu, eşit olma talebi ve isyanıyla gençliği harcadığı yüksek statü arayışı içinde geçen yıllarını, başarıya odaklı seçtiği hayatın boşlukları, duygu dünyasındaki yalnızlığını ve içinde kırk kapının ardına sakladığı geçmişiyle yüzleşmenin öyküsü anlatılıyor. Yazarın daha önce de “Güz Kasabası, Ragıp Bey ve Melekleri, Mor Gecelerin Suskun Dili” adlı üç eseri yayımlandı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız