Eşi ve iki oğlu AKP'li milletvekilinin korumaları tarafından katledilen Emine Şenyaşar, yarınki yıl dönümü anmasına çağrıda bulunarak “Ben herkes için adalet istiyorum. Yarın yanımızda olun” dedi.

Emine Şenyaşar'dan anmaya çağrı: Yarın bizi yalnız bırakmayın
Fotoğraf: MA

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021 tarihinde başlattığı Adalet Nöbeti 462’nci gününde devam ediyor. Anne ve oğlu sabah erken saatlerde Suruç ilçesinde bulunan evlerinden 42 kilometre yol alarak Urfa Adliyesi önüne geldi. Adliye binasının giriş kapısına oturan anne ve oğlu, A4 kağıdı üzerine yazdırdıkları “Adalet istiyoruz” yazılı döviz ile nöbeti başlattı.

Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre anne ve oğlu, katliamın yıl dönümü olan 14 Haziran’da gerçekleştirecekleri anmaya katılma çağrısı yaptı.

'HERKES İÇİN ADALET İSTİYORUM'

Emine Şenyaşar, yarın yapılacak anmaya dikkat çekerek “4 yıldır anma yapmadık. Taziye daha kuramadık. Herkes yarın bizim yanımızda olsun. Fadıl’ım bırakılsın, adalet gelsin, o zaman taziye kuracağız. Ben herkes için adalet istiyorum. Adalet yerini bulsun. Adalet gelmeden ben buradan kalkmayacağım. Artık yeter, biz de evimizde oturmak istiyoruz. 3 kişi öldürdüler, oğlumu serbest bıraksınlar. Dört yıl bitti beşinci yılına giriyor. Bu zulüm artık son bulsun. Çocuklarımı öldürenler yakalansın. Neden yakalanmıyorlar? Hastanede doktorların gözü önünde insan öldürülmez. Ben hastayım buraya zorluklarla geliyorum. Öleceksem burada öleyim” şekline konuştu.

Aile sosyal medya hesaplarından yarın yapılacak anmaya dikkat çekerek, #AdaletİcinUrfadayiz etiketiyle “Ahlak; kimden gelirse gelsin haksızlığa karşı çıkmak, kim olursa olsun hak arayana destek olmaktır” mesajı paylaştı.