birgün

16° AÇIK

GÜNCEL 04.03.2021 18:10

Eminevim mağdurları muhatap arıyor

Kontrolsüz büyüyen emlak şirketlerinden Eminevim’in mağdurları İstanbul Üsküdar’da buluştu. Tamamlanmayan projelerin muhatabını arayan mağdurlar, şirketlere açıklama yapması için çağrıda bulundu.

Eminevim mağdurları muhatap arıyor

Emin Grup A.Ş.(Eminevim)'den konut ya da arsa alarak mağdur olduklarını belirten yurttaşlar, Ümraniye şubesi önünde eylem yaptı.

Yurttaşlar, 'Eminevim artık emin değil', ‘Tapumuzu istiyoruz' ve ‘Eminevim pişmanlıktır' yazılı pankartlarla bir araya geldi. Yıllardır yaşadıkları mağduriyete tepki gösteren yurttaşlar, tapularını talep etti.

SORUN CİDDİ

Gazeteci Barış Yarkadaş da sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımla, Eminevim mağdurlarına destek oldu. Yarkadaş’ın, Twitter hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

"Kontrolsüz büyüyen emlak şirketlerinden Eminevim'in mağdurları Üsküdar Altunizade'de buluştu. Mağdurlar, tamamlanmayan projelerin muhatabını arıyor ve şirkete açıklama yapması için çağrı yapıyor. Bir ay önce bu konuya dikkat çekmiştim. Bu gece ise yasası çıkıyor. Sorun ciddi..."

Yeni bir yaşam alanı vurgusuyla Eminevim sitesinde yer alan 5YÜZ60 Kurtköy ismiyle proje tanıtımında ise projenin Eminevim güvencesi ile sunulduğu vurgulanıyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol