birgün

8° AÇIK

Emniyet Müdür Yardımcısı, "Sen benim kim olduğumu biliyor musun" diyerek polisi dövdü

16 Kasım 2020'de dönemin Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısı, Kahramankazan'da bir polis memurunu darp etti. Şikayetlere rağmen müdür yardımcısı hakkında soruşturma başlatılmadı. Darp edilen polis memuru ise Antep'in Nizip ilçesine sürgüne gönderildi. Maruz bırakıldığı darp ve hakaretin karşılıksız kaldığını gören polis memuru not bırakarak intihara kalkıştı.

GÜNCEL 12.10.2021 11:02
Emniyet Müdür Yardımcısı, "Sen benim kim olduğumu biliyor musun" diyerek polisi dövdü
Abone Ol google-news

Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısı V.'nin, Kahramankazan'da bulunan karakolda bir polis memuruna şiddet uyguladığı anların görüntüleri ortaya çıktı. Şiddete maruz bırakılan polis memuru, V. hakkında şikayetçi oldu fakat savcı, 'kovuşturmaya yer yok' dedi. Öte yandan polis memuru, not bırakarak intihar girişiminde bulundu.

HalkTV'den Hazar Dost'un haberine göre, Ankara'nın Kahramankazan ilçesinde bulunan Gimat Şehit Muhammed Uz Polis Merkezi Amirliği'nde görevli olan Muhammed Arslan, 26 Kasım 2020'de karakol kapısında görevli olduğu sırada gelen sivil aracın içindekilere kim olduklarını sordu.

Aracın içindeki Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısı V. ise Arslan'a ''Sen benim kim olduğumu biliyor musun? Sen kimsin lan bana kimlik soruyorsun?" diye bağırdı ve cinsiyetçi birçok küfür ettiği öne sürüldü.

Polis memuru Muhammed Arslan, olayın ardından hastaneye giderek darp raporu aldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayette bulunan Muhammed Arslan ve avukatı, verdikleri dilekçede İl Emniyet Müdür Yardımcısı V.'nin hakaret, şiddet ve tehdit ettiğini belirtti. Tutanakta "Anlatılan olayda birçok görgü şahidi de var" ifadesi de yer aldı. Fakat savcı "Olayın soruşturulmasına gerek yok" dedi.

Öte yandan 2 ay sonra, Arslan hakkında idari soruşturma açıldı. Soruşturma evrağına göre Arslan'ın, kıyafetinin pejmürde olduğu, kendinin ve görevli personellerin güvenliğini zaafa uğratacak şekilde duyarsız görev yaptığı, meslek etiği ve usule uygun şekilde uyarıldığında ise alt üst ilişkisine uygun olmayan şekilde tavır ve davranışlar sergilediği iddia edildi.

Darp edilen polis memuru Muhammed Arslan, Antep'in Nizip ilçesine sürgüne gönderildi.

İNTİHARA KALKIŞTI

Yaşanan tüm sürecin ardından Muhammed Arslan, emniyet müdür yardımcısından gördüğü mobbing ve şiddetin karşılıksız kalmasına dayanamadığını ve haksızlığa uğradığını belirttiği bir not bırakarak intihara kalkıştı. İntihar girişimi sonrası hayatını kaybetmeyen Arslan'ın silahı alındı ve psikolojik tedavi görmesi gerektiği belirtildi.

emniyet-mudur-yardimcisi-sen-benim-kim-oldugumu-biliyor-musun-diyerek-polisi-dovdu-931248-1.

EGM'DEN AÇIKLAMA

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından, Emniyet müdür yardımcısı'nın polis memurunu darp etmesine ilişkin açıklama yayımlandı.

Emniyet Genel Müdürlüğünce söz konusu olay hakkında yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer adlı:

“12 Ekim 2021 tarihinde bazı sosyal medya platformları ve basın yayın organlarında yer alan ‘Ankara'da bir emniyet müdür yardımcısı ile bir polis memuru arasında geçen olay’ ile ilgili açıklama yapılması gereği duyulmuştur.

Bahse konu olayın, 26.11.2020 tarihinde Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde meydana geldiği, Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan araştırma sonucu, dosyanın işleme konulmamasına dair karar verildiği, ayrıca konu ile ilgili olarak Kahramankazan Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 19.03.2021 tarihinde KVYO (karar verilmesine yer olmadığına) kararı verildiği anlaşılmıştır.

Söz konusu personelin, Kahramankazan Cumhuriyet Başsavcılığına yapmış olduğu itiraz neticesinde ise Başsavcılık tarafından 14.09.2021 tarihinde 4483 sayılı kanun kapsamında Ankara Valiliği’nden soruşturma izni talep edilmiş olup, Valiliğin 29.09.2021 tarihinde Genel Müdürlüğümüze intikal eden talebi doğrultusunda gerekli soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma devam etmektedir.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol