birgün

5° AÇIK

YAŞAM 29.12.2020 11:49

Emniyet müdürü kahvehaneyi bastı: Kağıt oynamıyorduk, fal bakıyorduk

Emniyet müdürü kahvehaneyi bastı: Kağıt oynamıyorduk, fal bakıyorduk

Amasya'nın Merzifon ilçesinde bir kıraathaneye düzenlenen baskında oyun oynarken yakalanan şahıslar, karşılarında polisi görünce "Kağıt oynamıyoruz, fal bakıyoruz" iddiasında bulundu.

Polis ekipleri, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında ilçe merkezindeki iş yerlerine yönelik denetimlerini sürdürdü.

Bu kapsamda, Gazimahbup Mahallesi'ndeki bir kıraathaneyi denetleyen İlçe Emniyet Müdürü Sunay Öztürk ve beraberindeki ekipler, içeride birilerinin olduğundan şüphelenerek iş yerine girdi.

Ekipler, kıraathanede kağıt oyunları oynandığını tespit etti.

Polisin içeri girmesiyle birlikte şüphelilerden bazıları "Kağıt oynamıyoruz, fal bakıyoruz. Sadece oturmaya, çay içmeye geldik" dedi.

İlçe Emniyet Müdürü Sunay Öztürk ise içeridekilere, "Gideceksiniz evinizde oturacaksınız. Sağlığınız için alınan tedbirlere uyun. Sizlerin sağlığı için uğraşıyoruz" şeklinde uyarıda bulundu.

Baskında, kıraathane işletmecisi N.K'ye ve içerideki 5 kişiye Kovid-19 tedbirlerine uymadıkları gerekçesiyle 18 bin 900 lira ceza uygulandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol