birgün

23° AÇIK

GÜNCEL 12.07.2020 20:13

Emniyet müdürü, uyuşturucu çetesine makam aracı tahsis etmiş

Bataklık Operasyonu'na dair çarpıcı bir detay ortaya çıktı. Uyuşturucu kaçakçısı Nejat Daş'ın para transferlerini o dönem emniyet müdürü olan Necmettin Yüksek'in tahsis ettiği makam aracıyla yaptığı, sokağa çıkma kısıtlamalarını da bu sayede deldiği iddia edildi.

Emniyet müdürü, uyuşturucu çetesine makam aracı tahsis etmiş

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonu” ifadesiyle duyurduğu Bataklık Operasyonu’nda ortaya çıkan son bilgiler oldukça çarpıcı.

Bu iddialar operasyon kapsamında cezaevinde bulunan “Türk Escobar'” lakaplı Nejat Daş ve geçen mayıs ayında görevi değiştirilen Sultanbeyli Emniyet Müdürü Necmettin Yüksek ile ilgili.

Hürriyet gazetesinin haberine göre uyuşturucu kaçakçısı Nejat Daş ile eski Sultanbeyli İlçe Emniyet Müdürü Necmettin Yüksek arasındaki bağlantı 6 ay önce tespit edildi.

Necmettin Yüksek, emniyetin makam aracını polis olan şoförle birlikte Nejat Daş'a tahsis etti.

Böylelikle Necmettin Yüksek de narkotik ekiplerinin takibine girdi.

Uyuşturucu kaçakçısı Nejat Daş'ın eski emniyet müdürü Necmettin Yüksek'in kendisine tahsis ettiği makam aracıyla seyahat ettiği ve bu nedenle polis kontrolüne takılmadığı tespit edildi.

Hatta koronavirüs salgını nedeniyle getirilen şehirlerarası seyahat yasağını bile uyuşturucu çetesi bu sayede aştı.

18 MİLYON STERLİN ALDI

Nejat Daş, Çorlu ve Edirne'ye giderek yurtdışından getirilen yaklaşık 18 milyon lira değerinde İngiliz Sterlini'ni elden teslim aldı.

Nejat Daş makam aracını yalnızca para transferi değil sokağa çıkma kısıtlamalarını delmek için de kullandı.

ŞİFRELİ KONUŞMA

Teknik dinlemeye takılan konuşmalarda Nejat Daş’ın, eski emniyet müdürü Necmettin Yüksek’e, “Sıkıldık, bir nefes mi alsak?” dediği, Yüksek’in de Daş’a, makam aracını gönderdiği tespit edildi.

Necmettin Yüksek ifadesinde, Nejat Daş'ı iş adamı olarak bildiğini, kendisine komplo kurulduğunu öne sürdü.

MAYISTA GÖREV DEĞİŞTİ

Sultanbeyli İlçe Emniyet Müdürü Necmettin Yüksek, geçtiğimiz mayıs ayından müdüriyet emrine alınmıştı. Yüksek'in yerine ise Bilgi Teknolojileri Şube Müdürü Şekip Akın atanmıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız