birgün

23° PARÇALI AZ BULUTLU

Emniyetten 'linçci kalabalığa yardım eden polis' fotoğrafıyla ilgili açıklama

Aksaray'da HDP binasına yönelik saldırı esnasında çekilen bir fotoğraf tartışma yarattı. Sosyal medyada hızla yayılan fotoğrafta polis HDP binasına bayrak asılması için yardım ediyor. Emniyet tartışmanın büyümesi üzerine bir açıklama yaptı. Açıklamada, öfkeli kalabalığı sakinleştirmek için polislere bayrak asmaları için talimat verildiğini duyurdu

GÜNCEL 09.09.2015 14:34
Emniyetten 'linçci kalabalığa yardım eden polis' fotoğrafıyla ilgili açıklama
Abone Ol google-news

Aksaray’da HDP binasının önündeki protestolar sırasında çekilen fotoğraf , sosyal medyada gündeme oturunca emniyetten açıklama geldi. Linç amacıyla toplanan kalabalığın önünde, HDP tabelasının üzerine polislerin Türk bayrağı asması tartışmalara yol açmıştı.

Aksaray’da dün kent meydanında toplanan 3 bin kişilik grup, HDP binasına doğru yürüyüşe geçti. Kalabalık, HDP binası önüne geldiğinde polisler öne geçerek merdivenle HDP tabelasına tırmanıp Türk bayrağı astı.

Görüntü sosyal medyada tartışmalara yol açınca, emniyetten açıklama geldi. Aksaray Emniyeti, "öfkeli kalabalığı sakinleştirmek için polislere bayrak asmaları için talimat verdiğini" öne sürdü.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol