birgün

17° PARÇALI BULUTLU

YAŞAM 29.07.2021 07:16

En az gülen ülke Türkiye

En az gülen ülke Türkiye

HABER MERKEZİ

Uluslararası araştırma şirketi Gallup, 116 ülkeden yaklaşık 160 bin kişiyle gerçekleştirdiği Dünya Duygu Araştırması’nın sonuçlarını yayımladı. Araştırmada katılımcılara “Öfkeli misiniz?”, “Stresli misiniz?”, “Hayattan keyif alıyor musunuz?”, “Dün hiç gülümsediniz mi?” gibi sorular soruldu.

Yanıtlara göre Türkiye, öfke duygusunu en çok yaşayan ülkeler arasında Irak’tan sonra ikinci oldu. Türkiye’deki katılımcıların yüzde 44’ü “Son bir gün içinde öfke duygusunu hissettiniz mi?” sorusuna ‘evet’ yanıtını verdi. ‘Hayır’ diyenlerin oranı ise yüzde 55 oldu.

Türkiye ‘en stresli’ ülkeler arasında da dördüncü sırada yer aldı. Ankette son bir günde stres duygusunun en çok hissedildiği ülkeler Peru, Lübnan, Ekvador, Türkiye ve Yunanistan olarak sıralandı.

Hayattan keyif alma duygusunu en çok hisseden ülke Danimarka olurken, Türkiye hayattan en az keyif alan ikinci ülke olarak kaydedildi. Hayattan en az keyif alan ülkeler Lübnan, Türkiye, Malta, Benin ve Namibya olarak tespit edildi. Türkiye, 'en az gülümseyenler' endeksinde ise 'birinciliği’ kimselere kaptırmadı. "Bir gün önce herhangi bir şeye gülümsediniz veya kahkaha attınız mı?" sorusuna en çok 'hayır' yanıtı Türkiye'den çıktı. Ankete göre, en çok gülümseyen ülkeler Senegal, Paraguay, Sri Lanka, İzlanda ve Güney Afrika. En az gülümseyen ülkeler ise Türkiye, Bangladeş, Nepal, Lübnan ve Sırbistan.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol