birgün

30° PARÇALI AZ BULUTLU

Engelli memur, okul müdürü tarafından darp edildi

Denizli'de bir meslek lisesinde görev yapan engelli memurun, okul müdürü tarafından şiddete uğradığı iddia edildi.

GÜNCEL 20.05.2022 17:27
Engelli memur, okul müdürü tarafından darp edildi
Abone Ol google-news

Denizli’nin Pamukkale ilçesindeki bir meslek lisesinde görev yapan engelli memur Ercan Topcu'nun okul müdürü okul müdürü Ö.F., tarafından darp edildiği iddia edildi.

Ö.F., kendisine verilen görevleri yerine getirmediği gerekçesiyle psikiyatrik ve görme problemleri nedeniyle yüzde 49 engelli raporu bulunan Topcu’ya tokat attı.

Ö.F., öğretmenlerin araya girmesiyle Topcu'yu bıraktı. Darp edildikten sonra hastaneye giden Topcu, aldığı darp raporunun ardından okul müdüründen şikayetçi oldu.

Ö.F. tarafından saldırıya maruz kalan engelli memurun yanında olduğunu söyleyen eğitim çalışanları sendikasının Denizli temsilcisi Özlem Tam, müdürden şikayetçi olduklarını belirtti.

Tam, “Öncelikli olarak üyemizin bu yaşadığı durumdan üzgünüz. Tarafsız bir şekilde yargılama yapılacağından eminiz. Yüzde 49 engelli bireyimiz devlet memuru olmasına rağmen yaşadığı durum vahimdir. Kamera kayıtlarında yer aldığı gibi üzücü bir durumdur. Görüntüleri izledikten sonra çok üzüldüm. Bir eğitimcinin bu yanlış davranışı sergilemesi bizi derinden sarsmıştır. Konu cumhuriyet başsavcılığına intikal etmiştir. Gerekli yerlere başvurumuzu yaptık ve şikayetçi olduk” dedi.

Engelli memur Ercan Topcu’nun iddialarıyla ilgili soruları cevapsız bırakan okul müdürü Ö.F. ise yargıya yansıyan iddialarda ilgili açıklama yapamayacağını ifade etti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol