birgün

28° AÇIK

SPOR 15.10.2019 09:54

Enver Cenk Şahin kadro dışı bırakıldı

Enver Cenk Şahin kadro dışı bırakıldı

Almanya 2. Futbol Ligi ekiplerinden St. Pauli'nin resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre, TSK'nin Fırat'ın doğusuna yönelik başlattığı "Barış Pınarı Hârekatı"na sosyal medyadan destek vermesi gerekçesiyle Cenk Şahin kadro dışı bırakıldı. Cenk Şahin artık maç kadrosu ve antrenmanlara alınmayacak.

DW Türkçe'nin haberine göre, St. Pauli'nin açıklamasında, "kimsenin farklı kültürlerden doğan farklı yaklaşımlar ve algıları yargılayamayacağı" belirtilirken, kulübün değer yargılarına dikkat çekildi. Açıklamada, her türlü tartışmadan ve kuşkudan bağımsız olarak kulübün savaşı destekleyen bir tutumu reddettiği ve Şahin'in tutumunun kulübün değer yargıları ile bağdaşmadığı söylendi.

Cenk Şahin, Instagram hesabından paylaştığı mesajda, "Kahraman Mehmetçiğimizin ve ordumuzun yanındayız. Dualarımız sizinle" demişti. 25 yaşındaki futbolcunun bu paylaşımı Alman kulübünün taraftarları tarafından da eleştirilmişti.

St. Pauli, Şahin'in anlaşmasının ise şimdilik feshedilmeyeceğini ancak oyuncuya başka kulüplerle görüşmesi ve idman yapması için izin verildiğini duyurdu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız