birgün

27° AZ BULUTLU

GÜNCEL 13.08.2019 11:05

Epstein'in cezaevindeki ölümüyle ilgili dikkat çeken ayrıntı

ABD'li milyarder Jeffrey Epstein'in cezaevindeki ölümüyle ilgili bakanlıktan yapılan açıklama cinayet iddialarını bir kez daha güçlendirdi.

Epstein'in cezaevindeki ölümüyle ilgili dikkat çeken ayrıntı

ABD'de "yaşı küçük kız çocuklarının pazarlandığı bir ağı yönetmek" suçlamasıyla tutuklandığı cezaevinde ölü bulunan milyarder Jeffrey Epstein'in ölümüyle ilgili dikkat çeken ayrıntı yer aldı.

ABD başkanı Donald Trump ve eski başkan Bill Clinton'ın yakın arkadaşı da olan Epstein'in ölümüyle ilgili cinayet iddiaları ortaya atılmıştı. ABD Adalet Bakanı William Barr, Epstein'in yattığı hapishanede "ciddi usulsüzlüklerin yaşandığını" itiraf etti.

Barr, açıklamasında "FBI ve Genel Müfettiş Ofisi tam da bunu yapıyor. Yaşananların derinine ineceğiz ve hesap verilebilirlik olacak" açıklamasında bulundu.

Epstein'in, 559 milyon dolarlık servetini teminat olarak verme karşılığında yargılanma sürecinde New York'taki 77 milyon dolarlık malikanesinde elektronik kelepçeyle ev hapsinde tutulması talebi mahkeme tarafından reddedilmişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız