birgün

5° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 21.03.2018 11:03

Ercan Kesal'ın 'Nasipse Adayız' kitabı sinemaya uyarlanacak

Ercan Kesal'ın 'Nasipse Adayız' kitabı sinemaya uyarlanacak

Yazar, hekim, yönetmen ve oyuncu Ercan Kesal'ın okurlarıyla buluşturduğu Nasipse Adayız kitabının sinemaya uyarlanacağı öğrenildi.

MedyaTava'dan Birsen Altuntaş'ın aktardığı habere göre, reyting rekortmeni “Çukur”da canlandırdığı İdris Koçovalı karakteriyle kısa sürede fenomen olan ErcanKesal, yaz aylarında film çekmeye hazırlanıyor.

Sevilen oyuncu “Nasipse Adayız” adlı kitabını beyazperdeye aktaracak. Poyraz Film’in yapımcılığında hayata geçirilecek filmin çekimleri temmuz ayında yapılacak. Ercan Kesal, şu günlerde yazıp yöneteceği filmin cast çalışmalarına başladı. Usta oyuncu tanınmış isimlerin yanı sıra ağırlıklı olarak popüler olmayan yetenekli isimlere rol vermeyi planlıyor.

Ercan Kesal’ın büyük ilgi gören “Nasipse Adayız” adlı kitabı, bir belediye başkan aday adayının hikâyesi etrafında günümüz siyasetinin perde arkasına ışık tutuyor. Kitapta Doktor Kemal, bir radyo programı sayesinde adının belediye başkan adayı olarak geçtiği öğreniyor ve bir anda hoşuna giden bu durum onu büyük bir girdabın içine sürüklüyor.

ercan-kesal-in-nasipse-adayiz-kitabi-sinemaya-uyarlanacak-441520-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol