birgün

19° PARÇALI AZ BULUTLU

Erciyes Anadolu Holding CEO'su Ertekin: Tabii ki TÜGVA ve TÜRGEV'e para veriyoruz

Erciyes Anadolu Holding şirketinin CEO'su Alpaslan Baki Ertekin, TÜGVA, TÜRGEV ve İlim Yayma Cemiyeti'ne para verdiklerini söyledi. Ertekin, "TÜRGEV'e para veriyor muyuz? Tabi ki veriyoruz. TÜGVA'ya para veriyor muyuz? Tabi veriyoruz. TÜGVA'ya vereceğim, TÜRGEV'e vereceğim, İlim Yayma'ya vereceğim. Ama öyle attıkları tuttukları kadar paralar değil" dedi.

GÜNCEL 21.06.2022 16:18
Erciyes Anadolu Holding CEO'su Ertekin: Tabii ki TÜGVA ve TÜRGEV'e para veriyoruz
Abone Ol google-news

Boydaklar’a ait olan ve FETÖ'den el konan Erciyes Anadolu Holding'in CEO'su Alpaslan Baki Ertekin, gerçekleştirdiği basın toplantısında AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın da kurucuları arasında yer aldığı, yurt dışına para transferiyle gündeme gelen Türkiye Gençlik Vakfı, (TÜGVA) TÜRGEV ve İlim Yayma Cemiyeti'ne para verdiklerini söyledi.

Sözcü'nün haberine göre, 2021 yılı finansal sonuçları ve gelecek döneme ait hedef ve stratejilerine ilişkin gerçekleştirdiği basın toplantısında konuşan Ertekin, “Evet, TÜRGEV'e para veriyor muyuz? Tabi ki veriyoruz. TÜGVA'ya para veriyor muyuz? Tabi veriyoruz. TÜGVA'ya vereceğim, TÜRGEV'e vereceğim, İlim Yayma'ya vereceğim. Ama öyle attıkları tuttukları kadar paralar değil. Zaten akıl ve mantıkla uyuşmuyor. Net karın yüzde iki buçuğu diyorum” ifadelerini kullandı.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık ise Ertekin'in düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamalara tepki gösterdi. CEO Ertekin'in yaptığı açıklamalarla holdingin AKP'nin arpalığı olduğunu kabul ettiğini ifade eden Arık, “Maalesef TMSF'ye devredilen şirketleri arpalık gibi gören iktidar partisi sorularımızı yanıtsız bırakırken, iktidar partisinin kayyım olarak atadığı şahıs da soru işaretlerini gidermek yerine holding bünyesindeki emekçi kardeşlerimizi figüran, basın mensuplarını da izleyici yapıp ucuz bir tiyatro oyununu sahneye koydu." dedi.

'KAMU KAYNAKLARININ PEŞKEŞ ÇEKİLDİĞİNİN İTİRAFIDIR'

Arık şöyle devam etti:

"Kendince hüküm veren bu zat, şark kurnazlığı yapayım derken aslında iddialarımızın doğruluğu, Holding'in AKP'nin arpalığı olduğunu da kabul ediyor. Babasının bağından üzüm bağışlıyormuş gibi ‘TÜRGEV'e verdim, TÜGVA'ya verdim. Yine vereceğim' diyor.

Neymiş vergilerden vermiyormuş. Babanın parasını mı veriyorsun? Orası kamunun kontrolünde bir kurum, orası milletin malı. Veriyorsan cebinden ver. Madem verdiğini kabul ediyorsun ne kadar verdiğini açıkla da Kayseri kamuoyu öğrensin. Bu açıklama kamu kaynaklarının TÜRGEV'e, TÜVGA'ya, İlim Yayma Cemiyetine peşkeş çekildiğinin itirafıdır.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol