birgün

25° AÇIK

Erdoğan: 2023’e giden süreçte bizi ağır imtihanların beklediği anlaşılıyor

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır'da AKP İl Danışma Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Seçim için çalışma çağrısı yaptığı açıklamalarına burada da devam eden Erdoğan, "2023’e giden süreçte de bizi ağır imtihanların beklediği anlaşılıyor. Partide kendini dışlanmış hissedenler olabilir. Görevimiz bu kardeşlerimizi tespit edip davaya katmaktır" dedi. Konuşmasında CHP'yi de hedef gösteren Erdoğan, partiyi suç örgütlerinden 'medet ummakla' suçladı.

GÜNCEL 09.07.2021 14:34
Erdoğan: 2023’e giden süreçte bizi ağır imtihanların beklediği anlaşılıyor
Abone Ol google-news

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır'da AKP İl Danışma Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Konuşmasında seçim çalışması çağrılarına devam eden Erdoğan, "2023’e giden süreçte de bizi ağır imtihanların beklediği anlaşılıyor" dedi.

Parti üyelerine "Sahayı boş bırakmayacağız. Geri durursak başta bölücü örgüt uzantıları, başkaları gelir gelir bu boşluğu doldurur" sözleriyle seslenen Erdoğan, "Partide kendini dışlanmış hissedenler olabilir. Görevimiz bu kardeşlerimizi tespit edip davaya katmaktır" ifadelerini kullandı.

Konuşmasında Cumhuriyet Halk Partisi'ni de hedef gösteren Erdoğan, CHP'yi suç örgütlerinden 'medet ummakla' suçladı. Erdoğan, "Nasıl 17-25 Aralık girişiminde FETO’cuların sözcülüğünü yapmışlarsa şimdi de organize suç örgütlerinden karanlık sosyal medya mecralarından medet ummaya başladılar" diye konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"İnsan hakları dernekleri acaba kaç kez Diyarbakır Anneleri'ni ziyaret etti? Böyle bir dertleri yok. Ama bunun aksi olsaydı bir gelir bir giderlerdi. Bu kahraman anneleri bir kez daha ziyaret ederek, haklı davalarında yanlarında olduğumuzu ifade ettiler, bugün de ben ziyaret ederek bu gerçeği ortaya koyacağız.

Burada öncelikle bir hususu açıklığa kavuşturmakta fayda görüyorum. Biz bugün Diyarbakır'a sadece açılış için gelmedik. Diyarbakır'ı dinlemek, istişare etmek, kavlimizi yenilemek için geldik. Sizlerin görüşlerine, değerlendirmelerine büyük önem veriyoruz. Sizlerin şahsında, bize büyük bir teveccüh gösteren tüm Diyarbakırlı vatandaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Aynı şekilde kuruluşundan bugüne kadar Diyarbakır teşkilatlarımızda görev almış, hizmet etmiş tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum.

'SUÇ ÖRGÜTLERİNDEN MEDET UMUYORLAR'

2023’e giden süreçte bizi ağır imtihanların beklediği anlaşılıyor. Ülkemize yönelik yurt dışı mahreçli planların yeniden devreye alındığını görüyoruz. Başını CHP’nin çektiği her kesim dozunu her gün biraz daha yükselttikleri nefret söylemleriyle bu kirli planlara destek veriyor. Dikkat ederseniz son günlerce CHP’li siyasetçilerin artık hezeyana varan beyanlarında çok ciddi bir artış yaşanıyor. Nasıl 17-25 Aralık girişiminde FETO’cuların sözcülüğünü yapmışlarsa şimdi de organize suç örgütlerinden karanlık sosyal medya mecralarından medet ummaya başladılar. Ülkeler arasında imzalanan rutin iş birliği protokollerini bir istismar edecek akda5r muvazeneyi kaybettiler. Kulaklarına ne fısıldanırsa ajans önlerine ne koyarsa Türkiye düşmanları bunlara ne terkin ederse onu söylemeyi siyaset zannediyorlar. Kimi taşeron basın yayın organlarını da yedeklerine alarak AK Partiye, Cumhur İttifakı’na ve siyaset kurumuna karşı yalan ve çarpıtma üzerine kurulu bir psikolojik harekât yürütüyorlar.

Demokrasimizi güçlendirecek, insanlarımızın kardeşliğini perçinleyecek tek bir önerileri, sözleri yok. Sadece milletten ve milletin değerlerinden kopuk değiller, ülke ve bölgenin gerçeklerinden habersizler. Neymiş Doğu masasıymış. Neredeydiniz? Biz bugüne kadar ne doğudan koptuk, ne güneydoğudan koptuk, devamlı buralarda olduk. Ülkemiz sınırları içinde ve dışında yürütülen mücadeleden habersizler. At gözlüklerinden sadece kendi sığ dünyalarını görüyorlar.

'ŞİDDETE, ZORBALIĞA ASLA TESLİM OLMADIK'

"Şehitlerimizin kanları pahasına bize emanet ettiği sancağı namusumuz bilip biz de canımız pahasına koruyacak inşallah daha da yücelteceğiz. Ne 40 yıllık siyasi hayatımızın herhangi bir safhasında ne de 20 yıla varan ak parti döneminde teröre şiddete zorbalığa asla teslim olmadık. Milli iradeyi korumak için gerektiğinde bedel ödedik ama zalimler karşısında hiçbir zaman başımızı eğmedik. Kefenimizi giyerek çıktığımız bu kutlu yolda Allah'a hamdolsun dimdik yürüyoruz. Dicle’nin kuzularını çakallara kaptırmamak için gece gündüz çalışıyor mücadele ediyor gayret gösteriyoruz. Biz vesayet odaklarının gölgesinde değil gece karanlığında seccadele4rini göz yaşlarıyla ıslatan piri fanilerimizin dualarıyla yürüyoruz. Biz sırtımızı başkaları gibi şu veya bu terör örgütüne değil rabbimizin takdirine halkın iradesine yaslıyoruz. Biz gücümüzü silahtan şiddetten değil 40 yıldır yanımızda dağ gibi duran aziz milletimizden alıyoruz.

CHP'Yİ HEDEF GÖSTERDİ: SUÇ ÖRGÜTLERİNDEN MEDET UMMAYA BAŞLADILAR

"Ülkemize yönelik yurt dışı mahreçli planların yeniden devreye alındığını görüyoruz. Başını CHP’nin çektiği her kesim dozunu her gün biraz daha yükselttikleri nefret söylemleriyle bu kirli planlara destek veriyor. Dikkat ederseniz son günlerce CHP’li siyasetçilerin artık hezeyana varan beyanlarında çok ciddi bir artış yaşanıyor. Nasıl 17-25 Aralık girişiminde FETO’cuların sözcülüğünü yapmışlarsa şimdi de organize suç örgütlerinden karanlık sosyal medya mecralarından medet ummaya başladılar. Ülkeler arasında imzalanan rutin iş birliği protokollerini bir istismar edecek akda5r muvazeneyi kaybettiler. Kulaklarına ne fısıldanırsa ajans önlerine ne koyarsa Türkiye düşmanları bunlara ne terkin ederse onu söylemeyi siyaset zannediyorlar. Kimi taşeron basın yayın organlarını da yedeklerine alarak AK Parti'ye, Cumhur İttifakı’na ve siyaset kurumuna karşı yalan ve çarpıtma üzerine kurulu bir psikolojik harekât yürütüyorlar.

'SAHAYI BOŞ BIRAKMAYACAĞIZ'

Sahayı boş bırakmayacağız. Geri durursak başta bölücü örgüt uzantıları, başkaları gelir gelir bu boşluğu doldurur" diyerek Diyarbakırlılara seslenen Erdoğan, parti teşkilatlarına ilişkin de konuştu. Erdoğan, "Elbette 20 yıllık bir siyasi partinin içinde kendini dışlanmış hissedenler belki kalbi kırılanlar farklı sebeple teşkilattan ayağı soğuyanlar olabilir bize düşen en önemli görev bu kardeşlerimizi tespit edip iletişim kurarak yeniden davamıza kazandırmaktır."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol