birgün

10° AÇIK

EĞİTİM 06.02.2021 11:16

Erdoğan 6 üniversiteye daha başka üniversitelerden rektör atadı!

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, birçok üniversiteye başka üniversitelerden rektör atadı.

Erdoğan 6 üniversiteye daha başka üniversitelerden rektör atadı!

HABER MERKEZİ

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bazı üniversitelere rektör atadı. Birçok rektörün atamasının üniversite dışından yapıldığı görüldü.

11 üniversite için atama kararları Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı. Boğaziçi Üniversitesi'nde siyasi geçmişi ve üniversite dışından yapılan atamasıyla tepki çeken Melih Bulu'ya yönelik tepkiler devam ederken, 6 üniversiteye daha üniversite dışından atama yapıldı.

Söz konusu rektörlerin önceki görev yerleri ve atandıkları üniversiteler ise şöyle:

►Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde görev yapan Prof. Dr. Mehmet Biber, Ardahan Üniversitesi Rektörlüğü’ne,

►Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Üniversitesi’nde öğretim üyesi olan Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörlüğü’ne,

►Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’nde akademisyen olan Prof. Dr. İdris Demir, Batman Üniversitesi Rektörlüğü’ne atandı.
►Harran Üniversitesi Üniversitesi’nde görev yapan Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörlüğü’ne,

►İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Üniversitesi’nde görev yapan Prof. Dr. Namık Ak Karamanoğlu, Mehmetbey Üniversitesi Rektörlüğü’ne,

►Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Üniversitesi’nde görev yapan Prof. Dr. Turgay Uzun, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörlüğü’ne atandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol