birgün

24° AZ BULUTLU

GÜNCEL 26.02.2019 12:30

‘Erdoğan’a hakaret’ten bir hapis cezası daha

Eskişehir’de, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan sanık 2 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Eskişehir 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki davanın karar duruşmasında sanık Yaşar Taştan (59) hazır bulundu. Savunmasında, maddi imkansızlıkları nedeniyle avukatının bulunmadığını söyleyen sanık, pişman olduğunu belirterek beraatini talep etti. Bulunduğu bir ortamda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği […]

‘Erdoğan’a hakaret’ten bir hapis cezası daha

Eskişehir’de, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan sanık 2 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Eskişehir 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki davanın karar duruşmasında sanık Yaşar Taştan (59) hazır bulundu.

Savunmasında, maddi imkansızlıkları nedeniyle avukatının bulunmadığını söyleyen sanık, pişman olduğunu belirterek beraatini talep etti.

Bulunduğu bir ortamda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan Taştan, “Sayın Başkanım söz veriyorum bir daha böyle bir suç işlemeyeceğim. Adaletin karşısına böyle bir suçla çıkmayacağım.” dedi.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanığı “Cumhurbaşkanına hakaret” ile “suç ve suçluyu övme” suçlarından 2 yıl 10 ay hapse mahkum etti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız