birgün

11° AÇIK

SİYASET 12.11.2019 11:29

Erdoğan'a 'reisim' diyen eski CHP'li ödülünü kaptı

Erdoğan'a 'reisim' diyen eski CHP'li ödülünü kaptı

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Şakir Fırat Erkal görevden alındı yerine Erdoğan'la yaptığı telefon görüşmesiyle gündeme gelen Barış Saylak atandı.

Saylak'ın, Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesi çok konuşulmuştu. Saylak, CHP tarafından Muğla Milas Belediye Başkanlığına aday gösterilmeyince istifa ederek AKP'ye geçmiş ve Erdoğan ile görüşmesinde "Baş tacısınız, Reis'im elinizi öpmeye gelmek istiyorum" demişti. Erdoğan ise Saylak'a, "Annenin babanın elini öp" diye yanıt vermişti.

TOPAÇ GİBİ DÖNDÜ

Saylak, Muğla'nın Milas ilçesinde aday gösterilmeyince CHP'den istifa ederek AKP'ye geçmiş, AKP’den Muğla Milas Belediye Başkan Adayı olmuş fakat seçimi kaybetmişti.

Bir önceki seçimlerde CHP’den Milas Belediye Başkanı Adayı olan Saylak, 2014’te CHP’nin teklifini nasıl kabul ettiğini açıklarken, CHP’li doğduğunu ve öyle de öleceğini açıklamıştı.

CHP’den ayrılıp AKP’den Muğla Milas Belediye Başkan Adayı olan Barış Saylak seçimi kaybetti.

İlçede CHP’nin adayı Muhammet Tokat, yüzde 51,37’yle birinci oldu.

Saylak ise yüzde 44,90’la ikinci sırada yer aldı. Saylak’ın aldığı toplam oy 40 bin 381’di.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız