AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ile görüşmesinde, deprem sonrası bölgedeki durum ve arama-kurtarma çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

Erdoğan, Abdullah Gül ve Fatih Erbakan ile telefonda görüştü

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre görüşmede, Kahramanmaraş'taki depremler sonrası bölgedeki durum ve arama-kurtarma çalışmaları ele alındı.

Erdoğan ayrıca Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ile telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Erdoğan'ın, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan ile yaptığı görüşmede, deprem sonrası bölgedeki durum ve arama-kurtarma çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

ZELENSKİ VE REİSİ'DEN ERDOĞAN'A 'GEÇMİŞ OLSUN' TELEFONU

Öte yandan Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Erdoğan'ı telefonla arayarak, Kahramanmaraş merkezli depremler dolayısıyla geçmiş olsun dileklerini iletti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, depremler nedeniyle Erdoğan'ı telefonla arayan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, hayatını kaybedenler için taziyelerini iletti, yaralılara şifa diledi.

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi de Erdoğan'ı telefonla arayarak, deprem dolayısıyla geçmiş olsun dileklerini iletti.