birgün

28° PARÇALI AZ BULUTLU

Erdoğan: Adı konulmamış bir sevr tehdidi ile karşı karşıyayız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen 32. Muhtarlar Toplantısı'nda konuştu..

GÜNCEL 14.12.2016 13:40
Erdoğan: Adı konulmamış bir sevr tehdidi ile karşı karşıyayız
Abone Ol google-news

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen 32. Muhtarlar Toplantısı'nda konuşuyor.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle oldu:

MİSAK- MİLLİ AMACIMIZA ULAŞAMASAK DA SEVR'İ PAÇAVRAYA ÇEVİRDİK

Kayıplara uğrarken terör örgütlerine de çok büyük zaiyatlar verdirdik. Örgütün kaybı 9500'ü buldu. Bunların arasında örgütün eli kanlı mensupları da bulunuyor. Hiçbir şehidimizin kanını yerde bırakmadık. Hiçbir ihaneti cezasız bırakmadık, bırakmayacağız.Yaşadığımız dönem, en az İstiklal Harbi kadar önemlidir, kritiktir. Hayati sonuçlar doğuracak ehemmiyettedir. Birinci Dünya Savaşının ardından dönemin güçleri, Türkiye'yi İç Anadolu'da sıkıştırarak, Sevr'de tasarladıkları bir avuç toprağa mahkum etmek istiyorlardı. Aynen bugün Halep'te olduğu gibi. Misak-ı Milli amacımıza ulaşamasak da Sevr'i paçavraya çevirdik. Ortada daha büyük bir oyun var. Saldırıya uğrayan özgür ve müreffeh Türkiye mücadelesidir. Şayet 14 yılda katettiğimiz mücadele olmasaydı bu saldırıya gerekli cevabı veremezdik. Hep diyoruz ya bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Kimse bize o paçavraları bayrak diye yutturmasın bunları kabul etmek söz konusu değildir. Bu vatanda kimse operasyon düşünmesin.

erdogan-adi-konulmamis-bir-sevr-tehdidi-ile-karsi-karsiyayiz-221870-1.

MİSLİYLE KARŞILIK VERMEK HAKKIMIZDIR

Avrupa'da ya da başka bir yerde kapıları yüzümüze kapanan bir topluluk haline gelmeyeceğiz. Bu acıların yaşanmaması için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Biz kaybetmeyeceğiz. Birilerinin vicdanı sükut etmiş olabilir, biz vicdanımızın sesini dinlemeye devam edeceğiz. Eğer birliğimizi ggüçlendirmezsek hiçbirimiz yarınlarımıza güvenle bakamayız. Aynı gemide olduğumuza göre bu gemiye yapılan saldırı hepimize yapılmıştır. Geldiğimiz noktada savunmada kalma imkanına sahip değiliz. Madem k tarihimizin en büyük saldırılarını yaşıyoruz misliyle karşılık vermek hakkımızdır. Sokakta bomba patlatan teröristin tek gayesi acı çektirmektir. Şunu unutmayın Kurşun adres sormaz derler, bomba da bunların hiçbirini sormaz. Mücadeleyi hep birlikte vereceğiz.

ERDOĞAN'DAN SEFERBERLİK ÇAĞRISI: TERÖRE KARŞI MİLLİ SEFERBERLİK İLAN EDİYORUM

Her kim bu örgütlerin elemanlarıyla ilgili bir şey görürse hemen güvenlik güçlerine bilgi vermelidir. Terör örgütlerinin meselesi bir davyı savunma meselesi değildir. Tek mesele Türkiye'yi bölgedeki diğer ülkelerde olduğu gibi yakıp yok etmektir. Terörle mücadelede bizi eleştirenlerin kendisi terörle karşı karşıya kaldıklarını ne yaptıklarını biliyoruz. Teröre karşı milli seferberlik ilan ediyorum. Yetkilerinizi kullanmaktan çekinmeyin. Güvenlik güçlerimiz mücadelede elbette ölürlerse şehittir ama askerimiz, polisimiz bu memlekete sağ olarak lazım. Bunun için güvenlik güçlerimizden teröristlere karşı kararlı bir şekilde mücadele etmelerini istiyorum. Bundan sonra dağdaki ve şehirdeki teröriste ve onları destekleyenlere huzur yok. Terör örgütlerine nefes aldırmayacağız. Adeta hangi evde kim var kim yok emniyet güçlerimize bildirmelisiniz. Bu iletişim sağlanırsa bunlar kendilerine kaçacak delik arayacaktır.

ARTIK SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ

Bölgemizdeki hiçbir hadise ülkemizde yaşanan darbe girişiminden ve terör eylemlerinden farklı değildir. Halep'te yapılan katliama ses çıkarılmamasıyla ülkemizdeki terör eylemlerine ses çıkarılmaması aynı saiklerden kaynaklanıyor. Hepsi aynı alçak oyunun parçasıdır. AH Halep! Halep'te savrulan insanlığın enkazıdır. Bildiğiniz gibi yoğun bir müzakerenin ardından bir ateşkes sağlandı. Bizzat takip ettiğim müzakereler neticesinde bir tahliye süreci başlıyor umudundaydık ki ne yazık ki tekrar füzeler atıldı. Bugün sayın Putin ile akşam üzeri tekrar görüşeceğiz. Hala takip ediyoruz bir netice alır mıyız diye. Nitekim daha varılan uzlaşmanın üzernden saatler geçmeden rejim güçleri tekrar saldırdır. Halep'ten kurtulan kardeşlerimiz için bütün tedbirlerimizi aldık. Ey BM nerdesin? Biz her türlü desteği vermeye hazırız ama bir koridor! Bunun içn uğraşıyıruz. Türkiye'ye gelecekleri de bağrımıza basmaya hazırız. Açız, susuzuz diye çığlık atıyorlar ama insanlık buna sessiz. Utanmadan sıkılmadan konuşup duruyorlar. Bütün tarafları ve uluslararası toplumu bu ateşkes için desteğe davet ediyorum. Bu koridorun açılmasına izin verilmelidir. Esed rejimi savaş suçu işlemektedir. 600 binden fazla insanı katleden kimyasal silah kullanan bu rejimin karşısında biz sessiz kalmayacağız. BM başta olmak üzere uluslararası toplumu harekete geçirmek için uğraşıypruz. Bu hafta yapacağım temaslarda dünya liderlerini bu çağrıma davet etmeye devam edeceğ,m. Ne pahasına olursa olsun tek bir masum için bile elimizden geleni yapacağız. DEAŞ ile mücadele bahanesiyle Suriye'ye yığınak yapanların oyununu biliyoruz. Bölücü örgüt mensupları her yerde cirit atarken ülkesine destek olmayan vatandaşlarımıza izin vermeyenlerin suratlarındaki sahte demokrat maskesini görüyoruz. Riyakarlıkları deşifre olmuştr. Artık sözün bittiği yerdeyiz.

MİLLETİMİZ OYUNU BOZDU

Türkiye'ye terör örgütleri ve ihanet çeteleri üzerinden savaş açanlar bugüne kadar istedikleri neticeyi elde edemediler. Miletimiz tüm oyunalrı birer birer bozdu. Şu ana kadar milletimizi birbirine düşürmeyi başaramadılar. İnşallah hiçbir zamanda başaramayacaklar:

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol