birgün

29° AÇIK

GÜNCEL 13.10.2019 19:49

Erdoğan: Avrupa 'Kapıları açarız' mesajımızı aldı

Erdoğan: Avrupa 'Kapıları açarız' mesajımızı aldı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, IŞİD'li tutukluların kaçtığı iddiasıyla ilgili "Bu bir dezenformasyondur. Bunu yapmak suretiyle şu anda Amerika'yı, Batı'yı tahrik etmek istiyorlar." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, "Avrupa, 'Kapıları açarız' mesajını aldı." dedi.

Erdoğan gazete, televizyon ve ajansların genel yayın yönetmenleriyle Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi'nde basına kapalı toplantıda bir araya geldi.

'AMERİKA'YI BATI'YI TAHRİK ETMEK İSTİYORLAR'

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

"(IŞİD'li tutukluların kaçtığı iddiası) Bu bir dezenformasyondur. Bunu yapmak suretiyle şu anda Amerika'yı, Batı'yı tahrik etmek istiyorlar.

24 saat içinde Sayın Putin'le herhangi bir sıkıntı olduğu anda görüşmelerimizi yapıyoruz. Atılması gereken adımları da beraber atıyoruz."

'SURİYE'Yİ BÖLMEK İSTEYENLERİN KARŞISINDA DURUYORUZ'

"Suriye'nin topraklarında bizim gözümüz yok. Suriye'yi bölüp parçalamak isteyenlerin karşısında duruyoruz.

Terör devleti kurulmasına izin vermeyeceğiz. Hedef Kürtler değil. Bizim inancımızda siviller hedef alınamaz."

'AVRUPA MESAJI ALDI'

"Avrupa, 'Kapıları açarız' mesajımızı aldı. Trump'ın '30 kilometre' açıklamasını olumlu buluyorum. Ancak ABD teröristleri şımarttı."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız