birgün

11° PARÇALI AZ BULUTLU

Erdoğan Azerbaycan'a gitti

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak ile Azerbaycan'da yeni inşa edilen Fuzuli Havalimanı'na iniş yaptı. Erdoğan'ı, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev karşıladı.

GÜNCEL 26.10.2021 13:38
Erdoğan Azerbaycan'a gitti
Abone Ol google-news

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TUR" ile Azerbaycan'a geldi.

Erdoğan'ın bulunduğu uçak, Azerbaycan’ın Ermenistan’dan aldığı topraklarda inşa ettiği ilk havalimanı olan Fuzuli Uluslararası Havalimanı'na iniş yaptı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından karşılanan Erdoğan, Fuzuli Uluslararası Havalimanı'na inen ilk devlet başkanı oldu. Yeni havalimanının açılış kurdelesini kesen Erdoğan ve Aliyev, daha sonra havalimanı binasını gezip yetkililerden bilgi aldı.

Erdoğan ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da Azerbaycan'a gitti.

İKİ ÜLKE İLİŞKİLERİ GÖZDEN GEÇİRİLECEK

Erdoğan, bölgede yapılan kara yolunun ve Zengilan'da Türkiye’nin de katkılarıyla inşa edilecek Akıllı Tarım Kampüsü'nün temel atma törenlerine iştirak edecek.

Ziyarette, Türkiye-Azerbaycan ilişkileri tüm yönleriyle gözden geçirilecek; ‘iki ülke arasındaki iş birliğinin daha da derinleştirilmesi için atılacak adımlar’ ele alınacak.

Görüşmelerde ikili ilişkilerin yanı sıra güncel, bölgesel ve uluslararası gelişmeler hakkında fikir teatisinde bulunulması da öngörülüyor.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol