AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon'da düzenlenen toplu açılış töreninde konuşma yapıyor. Erdoğan, konuşmasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun belgesini gösterdiği 9 milyar TL’lik ihale hakkında, “İhale yapmışız ve müteahhit firmalara burayı 3 kat fazla rakamla verdiğimizi söylüyor. Ben ihalelere imza atmam Bay Kemal. Yalancılığını ispat ettin” dedi. Öte yandan Erdoğan'ın konuşmasının ardından mikrofon verdiği çocuk, Kılıçdaroğlu'na "hain" dedi ve Erdoğan'a oy verilmesini istedi.

Erdoğan, belgeyi de reddetti: Ben ihalelere imza atmam Bay Kemal, yalancılığını ispat ettin

Erdoğan, Trabzon'da yaptığı konuşmada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı. Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde yayınladığı videoda, 3 milyar TL ile verilen ihalenin iptal edilerek 9 milyar TL civarında yandaş Kalyon şirketine verilmesi hakkındaki belgeyi göstermişit.

Söz konusu ıslak imzalı belge hakkında konuşan Erdoğan, "İhale yapmışız ve müteahhit firmalara burayı 3 kat fazla rakamla verdiğimizi söylüyor. Ben ihalelere imza atmam Bay Kemal. Yalancılığını ispat ettin. Ulaştırma Bakanı'ma dedim ki dersini ver. Ertesi akşam Adil Bey çıktı buna güzel bir ders verdi" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Trabzon’da bir kez daha sizlerle kucaklaşmaktan hasret gidermekten memnuniyet duyuyorum. Trabzonluyla bugüne kadar aramıza kimseyi sokmadık bundan sonra da sokmayız. Karadeniz’in yıldız şehri Trabzon yürürse tüm Türkiye yürür. İşte bunun için 20 yıldır ülkemizin 80 vilayeti ile birlikte Trabzon’u da hak ettiği eserlere, hizmetlere, yatırımlara kavuşturmanın gayreti içerisindeyiz. Bugün de toplam değeri 2 milyar lirayı geçen 95 kalem eserin açılışını yapmak üzere sizlerle bir aradayız.”

MUHALEFETE ÇATTI: KİFAYETSİZLERLE

“Trabzon’a belediyelerimiz ve bakanlıklarımız vasıtasıyla kazandırdığımız bu eserlerin hayırlı olmasını diliyorum. Biz Ferhat’ız, siz Şirin’sizniz. Dağları dele dele biz Şirin’e kavuştuk. CHP’nin başındaki zat da kurduğu ittifakla etrafına topladığı kifayetsizlerle olaya bakıyor. Bunlarla el ele kol kola dolaşanlara benim milletim yürü der mi? Şimdi Gabar’da, Cudi’de, Tendürek’te artık teröristler var mı? Hepsinin inlerine girdik mi? İnşallah tek bir terörist kalmayana kadar devam edeceğiz.”

“44 BİN İŞÇİYİ BELEDİYEDEN ATIP YERLERİNE TERÖRİSTLERİ DOLDURDULAR”

"En kritik yerleri PKK’sından FETÖ’süne kadar Altın tepside maalesef belediye makamında iş verdiler. 44 bin işçiyi belediyeden atıp onların yerine teröristleri doldurdular.

Ülkelerini her fırsatta bunlar yabancılara şikayet etmediler mi? Yarın ülkenin başına geçseler yine aynısını yapacaklar Batı’dan talimat alacaklar. Çünkü bunların sadece sözleri değil hayatları da yalan.

Kime çalışıyordu bunlar? CHP’ye. Bay Kemal yalanı bunlardan öğrendi. Geçen akşam yine çıkmış benim televizyon programım var. Aynı saatte o da kendi özelinden açıklama yapıyor. Bir ihale yapmışız, bu ihalede de 5’li çete diyor müteahhit firmalara… Bu firmalara 3 kat fazlasına verdiğimizi söylüyor. Ben ihalelere imza atmam... Bay Kemal yalancılığını ispat etti. Ulaştırma Bakanımız Adil Bey’e 'Çık ve bunun dersini ver' dedim. Adil kardeşim çıktı televizyonda buna güzel bir ders verdi. Çünkü adamın hayatı yalan. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Bunun yatsıya kadar bile yanmadı. Cambaz. Hayatı yalan. Benim milletim bu adamın yalanlarına prim vermeyecek."

“AÇTIĞIM DAVALARI KAZANIYORUM”

“Açtığım davaların hepsini kazanıyorum. Eğer böyle olmasaydı, yüzlerine karşı her türlü hakaretleri edenleri zoraki baş tacı etmezlerdi. Hep söylediğimiz gibi ülkemizi her alanda geliştirdik, sadece muhalefetin kalitesini ve kalibresini yükseltemedik. Bunun için de 20 yıllık hükümetlerimiz döneminde hep kendimizle yarıştık. Çıtayı hep yukarı taşıdık. Her alanda bunu yaptık.”

“SAĞLIK ALTYAPISINI GELİŞMİŞ ÜLKELERİN ÖTESİNE GEÇİRDİK”

“Biz ülkemizin sağlık alt yapısını gelişmiş ülkelerin bile ötesine geçirdik. Onlar çok daha ilerisini teklif etmeliydi. Bakıyorum bizim yaptığımız şehir hastanelerinin yolunu bile yapamıyorlar. Verdikleri söz var. 'Şanlıurfa Belediyesi'ni önümüzdeki seçimde bize verin, biz elektriği bedava vereceğiz' diyor. Bay Kemal, Muğla Belediyesi sende. Muğlalı çiftçimize ver bakalım bedava elektrik. Aydın sende, Antalya sende. Hadi ver bakalım ücretsiz. Dürüst ol dürüst. Senin elini tutan mı var? Elektriğin üretim merkezi yönetimde. Adam bunu dahi bilmiyor. Bu denli cahil. Hayat geçirdiğimiz projelerin finansman modelini bile kavrayamadıkları için hala tamamlanan yatırımların hikmetini çözmekten acizler.”

“TUTTURDULARA Z KUŞAĞI, Y KUŞAĞI, BİZ ‘TEKNOFEST KUŞAĞI’ DİYORUZ”

Biz ülkemiz sanayisini üretim ve ihracat gücüyle dünyanın önde gelen alternatiflerinden birisi haline getirdik. Onlar çok daha fazlasını hedeflemeliydi. Sebebi belli dalgalanmaları krize dönüştürmek için var güçleriyle çalışıyorlar. Allah epeyce bir zamandır ülkeyi bunların eline bırakmadı. İnşallah bundan sonra da bırakmayacak. 10 yıl önce 2023 hedeflerimizi açıkladık. Bu hedeflerin kılavuzluğunda ülkemize nice büyük eserleri kazandırdık. Bizden sonrakilere bırakmak üzere 2053 vizyonunu getirdik. Peki bugüne kadar siz CHP’den ya da diğer muhalefet partilerinin herhangi birinden ülkenin refahının artması yönünde herhangi bir vizyon, hedef, proje duydunuz mu? Duyamazsınız. Tutturdular Z kuşağı, Y kuşağı. Biz de diyoruz ki TEKNOFEST kuşağı.”

2023 MESAJI

“2023’e kadar çok çalışmalıyız çok. Ben karşımdaki bu muhteşem topluluktan bir şey duymak istiyorum. 2023’e kadar çok çalışmaya var mıyız? Allah’ın izni ile bizi bu yoldan kimse çeviremeyecek. Ülkemizin defalarca düşürüldüğü tuzakların bir yenisini ayağımıza dolaştırmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Siyaseti yalandan ibaret olanların bu millete hayrı yoktur. Bulunduğu yere kumpasla gelenlerden siyaseti de yönetimi de onurla yürütmesini beklemek elbette beyhude çabadır. 2023 Türkiye için bir temizlenme arınma, vesilesi olacaktır. Açılışını yaptığımız eser ve hizmetlerin bir kez daha bu güzel Trabzon’umuza hayırlı olmasını diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

MİKROFONU VERDİĞİ ÇOCUK KILIÇDAROĞLU’NA “HAİN” DEDİ

Öte yandan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Trabzon'daki konuşmasının ardından mikrofon verdiği çocuk Kılıçdaroğlu'na "hain" dedi, Erdoğan'a oy verilmesini istedi.

erdogan-belgeyi-de-reddetti-ben-ihalelere-imza-atmam-bay-kemal-yalanciligini-ispat-ettin-974539-1.

Erdoğan daha sonra partisinin Trabzon İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuştu. Burada ise şu ifadeleri kullandı:

“Bu muhteşem buluşma için Trabzon İl Teşkilatı'na, milletvekillerine, gençlik ve kadın kollarımıza teşekkür ediyorum. İşte bu gençlik hiçbir partide olmayan bir gençlik. Hazırlıklarımızı kimseye prim vermeden TEKNOFEST gençliği olarak yola devam edeceğiz. Türkiye'ye daha fazla yatırım kazandırarak, ülkemizi daha güçlendirerek geçmiştekilerin emanetlerine hakkıyla sahip çıkıyoruz.

Dün Giresun'daydık. İnşasını tamamladığımız afet konutlarını, iş yerlerini Giresunlu kardeşlerimizin istifadesine sunduk. Vatandaşlarımıza söz verdiğimiz gibi sel felaketinin yaralarını en kısa sürede sarmayı başardık.

Açılışını yaptığımız toplam yatırım bedeli 2 milyar 309 milyon lirayı bulan eserlerin şehrimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Tüm Bakanlıklarımızı, bakan arkadaşlarımızı, belediyelerimizi, bu yatırımlarda emeği geçen herkesi gönülden tebrik ediyorum.”

“DÖVİZ KURLARINDAKİ BALONU SÖNDÜRDÜK”

20 yıldır kararlılıkla yürüyoruz. Türkiye'yi tarihinin en büyük yatırım hamleleri ile tanıştırmayı sürdürüyoruz. Salgın sürecini en az hasarla atlatan ülkelerden biriyiz. 2020'de yüzde 1.8 oranında büyüme kaydettik. 2.7 milyon insanımıza yeni iş kapısı oluşturduk. Her alanda insanları enflasyona ezdirmeme sözümüzü yerine getirdik. Döviz kurundaki balonu söndürürken muhalefetin istismar araçlarından biri daha ellerinden aldık. 2021 yılı büyüme rakamları ile ihracattaki büyüme rakamlarımızı bir üst aşamaya taşıyacağız. Elbette ülkemiz için çalışırken Trabzon'u da ihmal etmiyor, Trabzon'a sırtımızı dönmüyoruz. Trabzon'un da kalkınması için elimizden geleni yapıyoruz.

Muhalefetin ülkeye dair ne hayalleri ne de çözüm bulmak için niyetleri var. Sadece istismar etmenin, çamur atmanın, milletimizin aklıyla alay etmenin peşindeler. Onlar gündelik meselelerin ardına takılıp kalıyorlar. Onlar yabancı büyükelçilere şikayet dilekçesi yazıyorlar. Biz proje üretirken, icraat yaparken onlar sadece iftira peşinde koşuyor, çamur atıyor. Ellerine tutuşturulan her kağıt parçasını belge zannedip devletin kurumlarını kötülemekten başka yol ve yöntem bilmiyorlar. CHP'li belediyelerde yolsuzluk, hırsızlık, beceriksizlik had safhaya çıkmışken asılsız ithamlarla yatırımlarımızı engellemeye çalışıyorlar.”