Erdoğan: Bizim ülkemiz bir açık hava müzesidir

08.03.2019 18:56 GÜNCEL
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri kapsamında geldiği Urfa’da Göbeklitepe’ye de ziyarette bulundu. Erdoğan 2019 yılının ‘Göbeklitepe Yılı’ ilan edilmesi nedeniyle düzenlenen açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Bizim ülkemiz bir açık hava müzesidir” dedi. Erdoğan’ın açılış töreninde yaptığı konuşmada öne çıkan başlıklar şu şekilde: >> Bugün Şanlıurfa’da gerçekten dolu dolu […]

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri kapsamında geldiği Urfa’da Göbeklitepe’ye de ziyarette bulundu. Erdoğan 2019 yılının ‘Göbeklitepe Yılı’ ilan edilmesi nedeniyle düzenlenen açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Bizim ülkemiz bir açık hava müzesidir” dedi.

Erdoğan’ın açılış töreninde yaptığı konuşmada öne çıkan başlıklar şu şekilde:

>> Bugün Şanlıurfa’da gerçekten dolu dolu bir gün geçiriyoruz. Mitingimizi yaptık on binler alanlardaydı. Akşam da inşallah Şanlıurfalı hanımefendilerle bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü bunu kutlayacağız. Katılımın burada da çok yüksek olacağına inanıyorum. Burada tanıtım töreni vesilesiyle bulunduğumuz Göbeklitepe insanlık tarihinin yeniden yazılmasını gerektirecek derece önemli bir yer.

>> İnsanlığın ortak kültür hazinesine yaptığı katkılarla Göbeklitepe Anadolu’daki medeniyet köklerinin derinliğini göstermesi bakımından şimdiden çok önemli bir referans haline geldi. Göbeklitepe ile birlikte insanlık ailesinin adeta ana vatanı konumundaki Anadolu sahip olduğu sayısız tarihi değere bir yenisini daha ekliyor. Göbeklitepe bize insanların inançlarının peşinden giderek yerleşik hayata geçtiklerinin de ipuçlarını veriyor. Bu çalışmanın yürütülmesinde emeği geçen herkesi şahsım milletim adına tebrik ediyorum.

>> Bu süreçte ülkemizin önde gelen kuruluşlarından Doğuş Grubu’nun projeye verdiği destek çok ama çok önemlidir. Doğuş Grubu’na bu vesileyle bir kez daha yine şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum. Türkiye’nin diğer firmalarından da benzer projelere destek vermelerini sosyal sorumluluklarını yerine getirmelerini bekliyoruz. Hedefimiz bu yıl 50 milyon turisti geride bırakmak, 2023’te de 70 milyon turist hedefine ulaşmak. Bunu başaracağız.