birgün

18° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 25.09.2019 15:48

Erdoğan: Bizim ülkemizde domuz eti yiyenler var, bir şey demiyoruz

Erdoğan: Bizim ülkemizde domuz eti yiyenler var, bir şey demiyoruz

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu için gittiği New York'ta "Nefret Söylemiyle Mücadele" etkinliğinde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Yaşanan terör eyleminden sonra örnek tutum sergileyen Yeni Zelanda halkına teşekkür ediyorum. Nefret söylemini bir kez daha lanetliyorum.

Hindistan'da sadece inek eti yedikleri için ölüme mahkum edilen Müslüman gençlerin haklarını nasıl savunur hale geleceğiz? Herkesin vejetaryen olması beklenemez. Ben senin inancına saygı duyuyorum, sen benim inancıma neden saygı duymuyorsun? Bizim ülkemizde domuz eti yiyenler var, bir şey demiyoruz.

Sen nasıl inek eti yersin? Böyle bir saçmalama olabilir mi? Onlara mı soracağız?

Hindistan’ın Keşmir’deki durumu anlaşılır değil. Azad Keşmir adeta açık hava hapishanesine dönmüş durumda. Nefret söylemi ile mücadelenin yolu eğitimdir."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız