birgün

17° AÇIK

Erdoğan: Bürokratlar, Bay Kemal tarafından tehdit ediliyor

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alarak, "Bürokratlar, Bay Kemal tarafından çok açık, net tehdit ediliyor" ifadelerini kullandı.

SİYASET 15.08.2022 14:31
Erdoğan: Bürokratlar, Bay Kemal tarafından tehdit ediliyor
Abone Ol google-news

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hedef aldı. Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun bürokratları tehdit ettiğini öne sürdü.

Erdoğan, partisinin AKP Genel Merkezi'ndeki Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

Erdoğan konuşmasında, "Bu akşam düzenleyeceğimiz toplantı ile hem 21. yaşımızı kutlayacak, hem de 21 yılın kısa bir değerlendirmesini yapacağız" dedi.

"Elini vicdanına koyan herkes kabul edecektir ki bugünün Türkiye'si, 21 yıl öncesine göre daha demokratik, özgür, fırsat eşitliğinin olduğu bir Türkiye'dir" iddiasında bulunan Erdoğan, "Bugün 2002'ye göre daha huzurluyuz. Bugün IMF kapılarında borç dilenen değil, kalkınma ve insani yardımlarda dünyada örnek olan bir Türkiye var" ifadelerini kullandı.

"KAST DÜZENİNDEN KURTULDUK"

"Kurucu değerlerimizden, bizi biz yapan prensiplerden taviz vermeden yolculuğumuzu sürdürdük" diyen Erdoğan, "Türkiye, bizim dönemimizde sadece ayağına vurulmuş asırlık prangalarını kırmadı. Aynı zamanda mevcut sistemin merkezine yerleştirilmiş kast düzeninden de kurtuldu. Yıllarca bu millete kendi öz yurdunda parya muamelesi yaptılar" ifadelerini kullandı.

Erdoğan şöyle devam etti: "Yıllarca bu milletin çocuklarının okumasını, üniversiteye gitmesini suni sebeplerle engellediler. Darbe dönemlerinde sermayeyi renklere bölerek ülkemizin gelişmesini sabote ettiler. Kadınlarımız başörtülü-başörtüsüz diye ayrımcılığa uğradığı, temel hak ve hürriyetlerin belli toplum kesimlerine yalnızca elitlere mahsus imtiyazlar olarak görüldüğü, işte bu kast sistemine biz son verdik."

KILIÇDAROĞLU'NU HEDEF ALDI

Açıklamalarından CHP'yi ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alan Erdoğan, "Son 21 yılda yaşanan onca değişime rağmen millete tepeden bakan, üstenci CHP zihniyeti yerinde saymayı sürdürüyor" iddiasında bulundu.

Erdoğan şunları söyledi: "CHP ve yandaşları değişmemekte, kendilerini yenilememekte ısrar ediyor. Bu ülkenin en büyük açığı demokrasiyi içselleştirmiş, yerli ve milli muhalefet açığıdır. İhya yerine yıkmayı siyasetlerinin merkezine yerleştiren rövanşist yaklaşımdır."

"Meşrep tartışmaları medya ve sosyal medya üzerinden yeniden alevlendirilmeye çalışılıyor" diyen Erdoğan, "Adli vakalar tıpkı 80 öncesinde olduğu gibi insanlarımızı birbirine kışkırtmanın vasıtası haline getiriliyor. Bürokratlar, Bay Kemal tarafından çok açık, net tehdit ediliyor. Zaman değişse de, aktörler değişse de oynanan oyun değişmiyor. Yaşanan her hadise faşist yüzlerini açıkça gösteriyor. Tüm bunlar ortadayken muhaletin yıkım masasında garnitür olarak yer almakta hiçbir beis görmeyenleri milletimizin takdirine havale ediyoruz."

Erdoğan açıklamasında, "CHP'li yazar ve siyasetçilerden her gün zılgıt yedikleri halde üç kuruşluk menfaatleri için geçmişlerini reddedenleri kendi hallerine bırakıyoruz" ifadelerini kullandı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol