birgün

23° AÇIK

Erdoğan, CHP’li belediye başkanının randevu talebini 57. kez reddetti

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP’li belediye başkanı Tanju Özcan’ın randevu talebini 57. Kez reddetti.

SİYASET 06.01.2021 11:54
Erdoğan, CHP’li belediye başkanının randevu talebini 57. kez reddetti
Abone Ol google-news

Bolu'nun CHP'li Belediye Başkanı Tanju Özcan, Yüksek Hızlı Tren hattının Bolu'dan geçmesi için AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan tam 57 kez randevu talep etti. Özcan, kendisine olumlu ya da olumsuz hiçbir şekilde geri dönüş yapılmadığını, sadece "Biz sizi ararız" denildiğini söyledi.

İstanbul ve Ankara arasını 1.5 saate düşürecek olan hızlı tren yolu hattının Bolu’dan geçmesi için MÜSİAD Bolu şubesi imza kampanyası başlatırken, kentin CHP’li Belediye Başkanı Tanju Özcan da Erdoğan ile konuyu görüşmek için tam 57 kez randevu talebinde bulundu.

‘RANDEVU İSTEDİM AMA VERMEDİ. 57 KEZ’

Sözcü'den İsmail Akduman'ın haberine göre, Erdoğan'dan 57 kez randevu talebinde bulunduğunu belirten Başkan Özcan, “Sayın Cumhurbaşkanı ile görüşmek istiyorum. Neyi görüşmek istiyorum? Hızlı Trenin Bolu'dan geçmesi meselesini konuşmak istiyorum. Yoksa para istemiyorum, pul istemiyorum. Partisine asla geçmek istemiyorum. Hiçbir derdim yok. Sadece Hızlı Trenin Bolu'dan geçmesini istiyorum. 57 kez randevu istedim ama vermedi. 57 kez.

Randevu verseydi geniş bir heyet ile görüşmeye gidecektik. Tek başıma da gitmeyeceğim. Başta Düzce Üniversitesindeki bu konuda uzman bir arkadaşımız var çok ciddi çalışma yapmış. Düzce Ticaret Odası Başkanını, Düzce Belediye Başkanını, Bolu Ticaret Odası Başkanı olmak üzere geniş bir heyet ile gideceğimizi söyledim. Ben Tayyip Bey ile bire bir ne konuşayım. En fazla bana Suriyelilere neden yardımı kestin diye söyler. O konuları açılmasın diye kalabalık heyetler gidip ben hiç konuşmayacağım bile” ifadelerini kullandı.

erdogan-chp-li-baskanin-randevu-talebini-57-kez-reddetti-825555-1.
Tanju Özcan

TCDD tarafından planlanan hızlı tren yolu hattı Ankara-Sincan-Çayırhan-Sakarya-İstanbul güzergahından geçmesi planlanırken, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve kentteki sivil toplum kuruluşları ile iş dünyası hattın Ankara Kızılcahamam-Gerede-Bolu-Düzce-Sakarya-Kocaeli-Gebze-İstanbul güzergahından yapılmasını talep ediyor.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol