birgün

16° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 03.08.2021 17:21

Erdoğan’dan 73 ülkeye dayanışma teşekkürü

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’ye yangınla mücadelede destek sunan ve geçmiş olsun dileklerinde bulunan ülkelere teşekkür etti. Erdoğan’ın paylaştığı teşekkür görselinde 73 ülkenin bayrağı yer aldı.

Erdoğan’dan 73 ülkeye dayanışma teşekkürü

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin yangınla mücadelesine destek veren ve geçmiş olsun dileklerini ileten ülkelere, Twitter’dan yaptığı paylaşımla teşekkürlerini iletti.

Erdoğan, “Orman yangınlarıyla mücadelemizde desteğini, geçmiş olsun dileklerini, taziyelerini ileten, yardıma hazır olduklarını bildiren, yardım gönderen tüm dost ülke ve organizasyonlara milletim adına teşekkür ediyorum. İnşallah bu zorlu süreci en kısa sürede atlatacağız” ifadelerini kullandı.

“Özellikle ilk andan itibaren desteklerini esirgemeyen Can Azerbaycan’ın Cumhurbaşkanı, değerli dostum İlham Aliyev’e, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e, İspanya Başbakanı Pedro Sanchez’e ülkem adına teşekkür ediyorum” diyen Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Katar Emiri Şeyh Temim, Hırvatistan Cumhurbaşkanı Zoran Milanovic ve Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski’ye de gösterdikleri güçlü dayanışmadan ötürü ‘şükranlarını’ sundu.

Erdoğan’ın Twitter hesabından paylaşılan teşekkür görselinde, aralarında Yunanistan, İsrail, Mısır, ABD, Fransa ve Almanya’ın da olduğu 73 ülkenin bayrağı yer aldı.

Görselde ayrıca Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler ile birlikte 9 kurumun logosu da kullanıldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol