birgün

23° AÇIK

SİYASET 05.07.2020 00:49

Erdoğan’dan Avrupa’ya: Biz bir kaybedersek onlar on kaybeder

Erdoğan, Avrupa Birliği'nin Türkiye'ye seyahat uyarısını kaldırmamasını eleştirerek, “Ne yaparlarsa yapsınlar Türkiye’nin demokraside ve ekonomide hedeflerine ulaşmasına engel olamayacaklar. Biz bir kaybedersek onların kaybı beş olacaktır, on olacaktır” dedi.

Erdoğan’dan Avrupa’ya: Biz bir kaybedersek onlar on kaybeder

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu-Gelir İdaresi Başkanlığı Ataşehir Hizmet Binası Açılış Töreni’nde konuştu.

Koronavirüs salgınından Türkiye’nin sağlıktan üretime kadar her alanda güçlü bir şekilde çıktığını iddia eden Erdoğan, Avrupa Birliği’nin Türkiye’ye yönelik seyahat uyarısını kaldırmamasını eleştirdi.

Avrupa Birliği’nin Türkiye’nin demokraside ve ekonomide hedeflerine ulaşmasına engel olamayacağını savunan Erdoğan, “Biz bir kaybedersek onlar on kaybeder” dedi.

Erdoğan’ın konuyla ilgili açıklamaları şöyle:

‘TÜRKİYE ÇOK BÜYÜK BİR SIÇRAMA DÖNEMİNDE’

“Salgının dünya ekonomisinde çok ciddi küçülmeye yol açtığı bir dönemde Türkiye’nin olumlu yönde ayrışacağına inanıyoruz” diyen Erdoğan, “Nitekim açıklanan her veri bu iddiamızı teyit ediyor. Ülkemizin sadece toparlanma değil, onun da ötesinde çok büyük bir sıçrama sürecinde olduğunu yavaş yavaş herkes kabul etmeye başladı. Ekonomimize kurulan tuzakları birer birer bozarak yolumuza devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

İNGİLTERE'YE TEŞEKKÜR, AB’YE SİTEM

“Türkiye’nin güçlenmesinin birilerini rahatsız ettiğini” söyleyen Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’nin salgın sürecinden sağlıktan üretime kadar her alanda böylesine güçlü şekilde çıkması hemen birilerini rahatsız etti. Avrupa Birliği’nin ekonomiden demokrasiye, şeffaflıktan altyapıya hiçbir alanda esamesi okunmayacak ülkelere kapılarını açarken Türkiye’yi dışarıda bırakması bu rahatsızlığın işaretidir. Ama ne yaparlarsa yapsınlar Türkiye’nin demokraside ve ekonomide hedeflerine ulaşmasına engel olamayacaklar. Biz bir kaybedersek onların kaybı beş olacaktır, on olacaktır. Elbette bu konuda daha ilkeli davranan ülkeler de var. Mesela İngiltere. Türkiye’yi karantinadan muaf tutarak attığı olumlu adımla her iki ülkenin de kazanacağı bir iklim tesis etti. Bu bakımdan Sayın Boris Johnson’a özellikle milletim adına teşekkür ediyorum.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız