birgün

15° PARÇALI AZ BULUTLU

SİYASET 14.11.2020 10:40

Erdoğan'dan Berat Albayrak'ın görevden aldığı isimlere görev

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sayıştay savcılıklarına 4 atama yaptı. Atanan isimlerden bazılarının Berat Albayrak tarafından daha önce görevden alınan isimler olması dikkati çekti.

Erdoğan'dan Berat Albayrak'ın görevden aldığı isimlere görev

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Sayıştay savcılıklarına 4 atama yaptı. Atanan isimlerden bazıları istifa eden eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından daha önce görevden alınan isimler.

Cumhuriyet'ten Mustafa Çakır'ın haberine göre, geçen ocak ayında Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda çok sayıda bürokrat görevden alınmıştı. Erdoğan’ın onayıyla gerçekleşen görevden alınma kararları 8 Ocak’taki Resmi Gazete’de yayımlandı.

Berat Albayrak’ın bakan olduğu dönemde gerçekleşen bu görevden almalar dikkat çekmişti.

Görevden alınan 20’ye yakın üst düzey bürokrat arasında Kamu Mali Yönetim ve Dönüşüm Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Ali Karatürk de vardı. Karatürk dün Cumhurbaşkanı tarafından Sayıştay Savcılığı’na atandı.

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Çolak da görevinden alınan isimler arasında yer aldı. Çolak dün Erdoğan tarafından Sayıştay Savcısı olarak atandı.

Savcılığa atanan bir diğer isim Ertan Erüz, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda yönetici olarak görev yapmıştı. Mustafa İlhan da Sayıştay Savcısı olarak atandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol