birgün

1° PARÇALI BULUTLU

Erdoğan'dan 'erken seçim' açıklaması

SİYASET 28.10.2017 18:58
Erdoğan'dan 'erken seçim' açıklaması
Abone Ol google-news

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Konya'da AKP İl Başkanlığı Toplantısında açıklamalarda bulunuyor

Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları şöyle:

"Biz siyasete milletimizle birlikte başladık, milletimizle birlikte bugünlere geldik. Türkiye, güvenlikten ekonomiye her alanda tarihinin en önemli imtihanlarından birini veriyor. Türkiye'de ana muhalefet yok biliyor musunuz? Ana muhalefet partisi hiçbir proje üretmiyor hiçbir fikir ortaya koymuyor, hiçbir çözüm üretmiyor. Bu aralar birşey bulamadı, erken seçim diyor. Seçimin zamanı belli zaten. Daha önce erken seçime gittik ne oldu? Rezil rüsva oldun.

(CHP lideri Kılıçdaroğlu'na) Senden demokrat olmaz, olsa olsa darbecilere şakşakçı olur. Bu zat yüzde 40'ın altına düşersem çekileceğim dedi, çekilmedi. Niye? Akşam başka sabah başka. Desek ki 'seçime girelim', girecek delik arar.

Her şey tıkırında giderken, neyin erken seçimini istiyorsun?

Ne zamandan beri erken seçim demokrasinin namusu oldu? Ey Kılıçdaroğlu, önce namus kavramını öğren, sonra bu halkın karşısına çık!

Müftülere nikah kıyma yetkisi diyince bunlar Anayasa Mahkemesi'ne götürüyorlar. Gidiyor musun? Yolun açık olsun, git bakalım.

Yerel ve genel tüm seçimleri zamanında yaptık.

Erken seçim diyen bu zatın seçim karnesine bakıyoruz, 2009'da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olmuş, kaybetmiş. Güldürmeyin beni. Kağıthane diyemiyor Kağıttepe diyor.

Seçimlerin zamanında yapılmasını istikrarın gereği olarak hep uyguladık. Şimdi erken seçime gidelim desek kaçacak delik ararlar.

Anadolu'da bu tip insanları mazur görürler. Ne yaparsa yapsın ciddiye almazlar. Biz de kendisine böyle davranmak istiyoruz fakat rahat durmuyor

367 milletvekilinin olduğu bir partinin kapatılmasına destek verdiniz. Bu mu sizin demokrasi namusunuz? Menderes'ler idama sayenizde gitti. Siz demokrasinin namusuna 15 Temmuz'a tiyatro demek yerine ilk gördüğüz tankın üzerine çıkarak sahip çıkacaktınız.

BELEDİYE BAŞKANLARI İSTİFASI

Bak Kılıçdaroğlu, adamlarına da söyle. AK Parti bünyesinde eğer belediye başkanlarıyla ilgili değişiklikleri siyasi olarak değişiklikler yapıyorsa, bu senin anlamayacağın bir iştir. Senin siyasette öğrenecek çok şeyin var. Bu işin siyasi, idari boyutu vardır. Bu partimizin demokratik hakkıdır. Bize oy verenlere karşı sorumluluğumuzdur. Belediyelerde de bazı isimlerin seçimi beklemeden değişmesi gerekiyorsa, bunu yaparız. 800 civarımdaki belediye başkanından yüzde 1'i bulmayan bile bir tasarruftur; sana ne? Sen niye rahatsız oluyorsun? Kendi içindeki durumlara bak.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol