birgün

22° AÇIK

Erdoğan'dan 'fiyatları düşürün' talimatı: 'Tarım Kredi Kooperatifleri kar amaçlı değil'

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin MKYK toplantısında, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi'ye Tarım Kredi Kooperatifleri'nde fiyatların düşürülmesi yönünde talimat verdi. Erdoğan, "Tarım kredi kooperatifleri kar amaçlı kurulmadı" dedi.

GÜNCEL 09.08.2022 11:36
Erdoğan'dan 'fiyatları düşürün' talimatı: 'Tarım Kredi Kooperatifleri kar amaçlı değil'
Abone Ol google-news

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP'nin dünkü Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında, sunum yapan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi'ye Tarım Kredi Kooperatifleri'ne ait marketlerin kar amaçlı kurulmadığını belirterek, fiyatların düşürülmesi talimatı verdi.

BBC Türkçe'den Ayşe Sayın'ın haberine göre; Kirişçi hazırladığı sunumda tarımsal desteklemelerle ilgili yeni bir paketin hazırlanarak çiftçilerin desteklenmesi gerektiğini ifade etti. Kirişçi'nin Güneydoğu'da özellikle de Urfa'daki elektrik kesintilerinin mağduriyet yarattığını ifade etmesi üzerine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de toplantıya çağırıldı.

Erdoğan’ın, elektrik kesintilerinin nedeninin araştırılmasını isteyerek, “Vatandaş mağdur olmasın, uzun süreli elektrik kesintileri olmaması için gerekli önlemleri alın” talimatı verdiği öğrenildi.

Öte yandan Tarım Kredi Kooperatifleri'ndeki fiyatların düşürülmesi yönünde talimat veren Erdoğan, Kirişçi'ye “Tarım kredi kooperatifleri kar amaçlı kurulmadı, fiyatları düşürün, vatandaş daha uygun fiyata alabilsin” talimatını verdi.

Erdoğan ayrıca, enflasyonla mücadeleye dönük önlemlerini devam edeceğini belirtirken, seçime gidilirken, sahada olacaklarını, il mitingleri ve toplu açılışlarda vatandaşla buluşmaya devam edeceklerini de ifade etti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol