birgün

25° PARÇALI BULUTLU

Erdoğan’dan il başkanlarına ‘seçim’ talimatı: Hızlı ve titiz çalışın

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, il başkanlarına "yarın seçim olacakmış gibi hızlı ve titiz" çalışmaları için talimat verdiği açığa çıktı. Erdoğan'ın il başkanlarını da üye sayılarına göre puanlayacağı belirtildi.

SİYASET 17.06.2022 13:47
Erdoğan’dan il başkanlarına ‘seçim’ talimatı: Hızlı ve titiz çalışın
Abone Ol google-news

Erdoğan, partisinin il başkanlarına yarın seçim olacakmış gibi titiz çalışmaları ve dar gelirli ailelere tek tek ulaşmaları talimatı verdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün gerçekleşen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda partisinin il başkanları ve belediye başkanlarıyla bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın il başkanlarına "sahaya inin, her haneye ulaşın, tek tek gönül alın" talimatı verdiği öğrenildi.

‘HIZLI VE TİTİZ ÇALIŞIN’ TALİMATI

Özellikle küskünlere yoğunlaşılmasını isteyen Erdoğan’ın büyükşehirlerde de üye sayısının artırılmasını istediği öğrenildi. İHA’nın haberine göre; büyükşehirlerin üye sayısını arttırmak için sahada olun talimatı veren Erdoğan, il başkanlarından yarın seçim olacakmış gibi “hızlı ve titiz” çalışmalarını istedi.

İL BAŞKANLARINA PUANLAMA

Erdoğan'ın ayrıca her il başkanının haftalık bir rapor hazırlamasını, partiden kaç üyenin ayrıldığı, yerine kaç üye kazandırıldığının raporlanmasını istediği öğrenildi. Bu raporlar üzerinden il başkanlarına performans puanı verileceğini söyleyen Erdoğan’ın ekonomik sıkıntı çeken ailelere özellikle ulaşılması talimatı vererek, illerde ne kadar dar gelirli varsa tek tek ziyaret edilmesini istediği öğrenildi. Erdoğan'ın bu ziyaretlerde önceliğin esnaf ve dar gelirliler olmasını istediği öğrenildi.

(İHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol