birgün

21° AÇIK

Erdoğan'dan İsrailli sunucuya: "Sen beni sıkıştıramazsın"

Mavi Marmara anlaşmasının ardından İsrail televizyonuna röportaj veren Erdoğan, "Size zor sorular sorma özgürlüğünü kullanmak istiyorum" diyen gazeteci Ilana Dayan-Orbach’a “Sen beni sıkıştıramazsın” diye tepki gösterdi

GÜNCEL 20.11.2016 00:27
Abone Ol google-news

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Haziran'daki Mavi Marmara anlaşmasının ardından ilk kez bir İsrail kanalına konuştu.

Kanal 2 televizyonundaki "Uvda" (Olgu) adlı programa katılan Erdoğan, "Size zor sorular sorma özgürlüğünü kullanmak istiyorum" diyen gazeteci Ilana Dayan-Orbach’a “Sen beni sıkıştıramazsın” diye tepki gösterdi.

Ilana Dayan-Orbach da mülakattan bir kesiti dün Twitter hesabında paylaştı. Videoda, Dayan-Orbach Erdoğan’a “Size zor sorular sorma özgürlüğünü kullanmak istiyorum" diyor.

Erdoğan ise "Şu ana kadar sorduklarınız kolay mıydı? Buradan eğer sen Tayyip Erdoğan’ı sıkıştıracağını zannediyorsan beni sıkıştıramazsın" diyerek tepki gösteriyor. Dayan-Orbach, Twitter’dan röportajın Pazartesi günü haberlerin ardından yayınlanacağını duyurdu. (Bianet)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol