Katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçime kadar kabinede bir değişiklik olup olmayacağına ilişkin bir soruya “Bu futbola tam denk gelir. Niye? Baktın adam sakatlandı ne yapacaksın? Olabilir yani hiç belli olmaz” şeklinde yanıt verdi. Erdoğan ayrıca, seçimlere 8 ay kala böyle bir adım atmanın sağlıklı bir kara olmayacağını da sözlerine  ekledi.

Erdoğan’dan 'kabine değişikliği' sorusuna yanıt: Baktın adam sakatlandı ne yapacaksın?
Fotoğraf: AA

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçime kadar kabinede bir değişiklik olup olmayacağına ilişkin soruya, "Şurada 8 ay kaldı, 8 ay içinde bu tür bir şeyi yapmak bir defa yani işletmecilik açısından da yöneticilik açısından da sağlıklı bir şey olmasa gerek. Bu futbola tam denk gelir. Niye? Baktın adam sakatlandı ne yapacaksın? Olabilir yani hiç belli olmaz” yanıtını verdi.

Erdoğan, dün (28 Eylül) katıldığı CNN Türk-Kanal D ortak canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

‘AKP İÇİNDE NERELERDE AKSAMA VARSA DEĞİŞİKLİĞE TABİ TUTULACAK’

"AKP’nin 2023 kadrosu nasıl olacak, nasıl bir değişiklik göreceğiz?" sorusunu yanıtlayan Erdoğan, şunları söyledi:

"Futbol takımlarında bile transfer mevsiminde böyle A'dan Z'ye hepsi değişmez, yani içeriden birkaç tane değiştirirsin, tamam eyvallah ama A'dan Z'ye değişmez. Mevcut omurgayı korursun, takviyelerin nereye gerekiyorsa oraya da takviyeleri alırsın. Şimdi AK Parti'nin içerisinde de nerelerde aksamalarımız varsa bu aksamaların olduğu bölümleri inşallah tabii ki değişikliğe tabi tutarak, bu iller bazında olur, yönetimdeki yapı içerisinde olur ve bunlarla birlikte de bu değişiklikleri yaparak çok daha güçlü bir kadroyla inşallah yeni seçime hazırlanmak gerekir. Burada tabii Cumhur İttifakı olarak da ayrıca bir durumumuz söz konusu. Cumhur İttifakı'nın yapısı da burada bizi ciddi manada ilgilendiriyor. Dayanışma içerisinde bu işi başaracağız."

KABİNEDE DEĞİŞİKLİK YAPILACAK MI?

Seçime kadar kabinede bir değişiklik olup olmayacağı yönündeki soru üzerine de Erdoğan, "Şurada 8 ay kaldı, 8 ay içinde bu tür bir şeyi yapmak bir defa yani işletmecilik açısından da yöneticilik açısından da sağlıklı bir şey olmasa gerek. Bu futbola tam denk gelir. Niye? Baktın adam sakatlandı ne yapacaksın? Olabilir yani hiç belli olmaz. Ama fevkalade bir durum olursa tabii böyle bir adım da atılabilir ama bir şey bizim için çok önemli, kimliğimizden, değerlerimizden ödün vermeden değişime açık bir partiyiz. Kadro yeniliklerini bir bayrak yarışında bayrak değişimi ve tazelenme olarak gördüğümü de daha önce ifade etmişimdir. Aynı şeyi yine ifade ediyorum" ifadelerini kullandı.

AA